SON DAKİKA
Anasayfa / Ekonomi / Gaziantep, yangın mağdurlarına ayni yardım yapacak

Gaziantep, yangın mağdurlarına ayni yardım yapacak

9.08.2021 16:45: | Son Güncelleme: 09.08.2021 19:10
Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma şahin, Türkiye genelinde meydana gelen yangın olaylarında mağdur olan vatandaşlara ayni yardım yapılacağını duyurdu.

Gaziantep, yangın mağdurlarına ayni yardım yapacak

GAZİANTEP (İGFA) - Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Temmuz Ayı Meclis Toplantısı'nın 1'inci Bileşimi Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma şahin'in başkanlığında toplandı. Meclis'in ana gündemi Türkiye'de meydana gelen üzücü yangın olayları oldu. Bu konuyla ilgili olarak Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma şahin, her türlü destek ve iş birliğine açık olduklarını ifade ederek Türkiye genelinde ortaya çıkan yangın olaylarında mağdur olan vatandaşlara ayni yardımın yapılmasına ilişkin madde teklif karar olarak Meclis'ten oy birliğiyle geçti.?

BAşKAN şAHİN: AFETLER İçİN TEDBİR HARİTAMIZI BELİRLEMEMİZ GEREKİYOR

Türkiye'de gerçekleşen yangın olaylarına ilişkin konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma şahin, 'Büyük millet olmanın bilinciyle hareket ederek halkımızla birlikte herkes elinden geleni yapacaktır' dedi. Afet durumlarında özellikle küresel ısınma, iklim değişikliği gibi konularda öncesi, sırası ve sonrası şeklinde tedbir haritalarının belirlenmesi gerektiğine dikkati çeken Başkan şahin, 'Depremde de olduğu gibi. Nasıl müdahale edileceği, kimin nasıl bir yol izleyeceği gibi başlıkları irdeledik. Gaziantep Orman İşletme Müdürlüğü'nden aldığımız veriler ışığında 180 orman köyümüze ilk müdahale konusunda malzeme desteği için harekete geçtik. Bunun yanı sıra yangına ilk müdahalede nasıl bir yol izlenmesi konusunda köy halkına ve muhtarlara eğitimler verme kararı aldık. Böylelikle herhangi bir yangın durumunda kırsal bölgelere itfaiye ekiplerinin intikal edeceği süre zarfına kadar tedbirlerin en güçlü düzeyde alınmasını hedefliyoruz. Ayrıca Osmaniye, Adana, Kilis gibi komşu illerimizde yangın esnasında ve sonrasında itfaiye ekiplerimizle desteğimizi sürdürmekteyiz' diye konuştu.

Kaynak: İGF Haber Ajansı (İGFA)

YORUMLAR 0
3 + 4 =Borçlar için devletle el sıkışılıyor

Borçlar için devletle el sıkışılıyor

Yüz yüze eğitim kırtasiye satışlarını arttırdı

Yüz yüze eğitim kırtasiye satışlarını arttırdı

Dünya Türk üzümünü tercih etti

Dünya Türk üzümünü tercih etti

REKLAM
HT Solar'dan Kırşehir'e GES

HT Solar'dan Kırşehir'e GES

MüSİAD Bursa'dan Safir Berry'e ziyaret

MüSİAD Bursa'dan Safir Berry'e ziyaret

Merkez Bankası'ndan 'Dijital TL' hazırlığı

Merkez Bankası'ndan 'Dijital TL' hazırlığı


Video Galeri Foto Galeri Son Dakika Biyografi Siyaset Teknoloji Spor Fikstür Nöbetçi Eczaneler

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.

Son Yeni Haber

İstanbul / Türkiye
info@sonyenihaber.com