SON DAKİKA
Anasayfa / Genel / Gaziantep'te 120 Engelli vatandaşa istihdam

Gaziantep'te 120 Engelli vatandaşa istihdam

7.10.2021 16:35: | Son Güncelleme: 07.10.2021 16:59
Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye İş Kurumu Gaziantep İl Müdürlüğü (İşKUR) 120 özel firmada engelli vatandaşlar için istihdam sağlıyor.

Gaziantep'te 120 Engelli vatandaşa istihdam

GAZİANTEP(İGFA)- Sosyal belediyecilik anlayışı ile çalışmalarına devam eden Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, iş veren ve iş arayan vatandaşları buluşturmak için& İşKUR& aracılığı ile çalışmalarına devam ediyor.& Büyükşehir Belediyesi İnsan Kaynakları ve Kurumsal Gelişim Daire Başkanlığı’nca yürütülen ortak çalışma kapsamında 120 firmanın engelli bireyleri istihdam etmesi için yeni proje başlatıldı.

Bilgilendirme toplantısına Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Dr. Mehmet Berk, İnsan Kaynakları ve Kurumsal Gelişim Daire Başkanı Murat Geç, Sağlık Hizmetleri ve Engelliler Daire Başkanı Dr. Serdar Tolay ve İşKUR Gaziantep İl Müdürü Sıraç Ekin katıldı.

Büyükşehir Belediyesi İnsan Kaynakları ve Kurumsal Gelişim Daire Başkanı Murat Geç,& şu anda bizde 657 engelli bireyin iş başvurusu var. İşKUR Müdürümüzün tespit
ettiği sanayide, hizmet sektöründe, ticaret erbabı olan esnaflar gibi bu alanlarda engelli birey çalıştırması zorunlu olan yüzlerce işletme var. Bizdeki başvurularla oluşan bu ağı, iş gücü potansiyel ile ihtiyaç duyulan kurumlarla birleştirmek istedik. Bu projemiz ile de sizlerle ilk defa bir araya gelmiş olduk. Bu çalışmanın iyi sonuçlarını alacağız beraber.'dedi.&

İşKUR Gaziantep İl Müdürü Sıraç Ekin,& “Engelli istihdamında çalışanla işletme sahibi arasında diyalog bazen kısıtlı olabiliyor. Bunun önüne geçebilmek için iletişim nasıl olmalı, nasıl davranılması gerektiği ile ilgili bilgilendirme yapıyoruz.' dedi.

Kaynak: İGF Haber Ajansı (İGFA)

YORUMLAR 0
7 + 8 =Ünal Mural: 'Neden Kocaeli Kartepe'de 321 dönüm arazi  satılıyor'

Ünal Mural: 'Neden Kocaeli Kartepe'de 321 dönüm arazi satılıyor'

Kocaeli Gölcük'te asfalt çalışması

Kocaeli Gölcük'te asfalt çalışması

Manisa'da Demirci HİS Göleti yapımı

Manisa'da Demirci HİS Göleti yapımı

REKLAM
Manisa Büyükşehir'den sportif 'Hedef' ziyareti

Manisa Büyükşehir'den sportif 'Hedef' ziyareti

Muğla'da 'Sen de Gel Down Kafe'

Muğla'da 'Sen de Gel Down Kafe'

Coşkunöz'ün Let-X İSG programı ISAF'ta görücüye çıktı

Coşkunöz'ün Let-X İSG programı ISAF'ta görücüye çıktı


Video Galeri Foto Galeri Son Dakika Biyografi Siyaset Teknoloji Spor Fikstür Nöbetçi Eczaneler

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.

Son Yeni Haber

İstanbul / Türkiye
info@sonyenihaber.com