SON DAKİKA
Anasayfa / Gündem / Gaziantep'ten bir ilk: 'Anaokulum Bahçemde' projesi

Gaziantep'ten bir ilk: 'Anaokulum Bahçemde' projesi

27.09.2021 17:37 | Son Güncelleme: 27.09.2021 18:36
Gaziantep Büyükşehir Belediyesi'nin Gaziantep Valiliği ve Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün birlikte gerçekleştirdiği 'Anaokulum Bahçemde Projesi' kapsamında ilk iki okul açıldı.

Gaziantep'ten bir ilk: 'Anaokulum Bahçemde' projesi

GAZİANTEP(İGFA)- Gaziantep Büyükşehir Belediyesi eğitim için desteklerini sürdürmeye devam & ediyor.& Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Gaziantep Valiliği ve Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün ortak çalışması olan Anaokulum Bahçemde Projesi adıyla okul öncesi eğitim okulları açıldı.

Türkiye' de ik defa yapılan, apartman sitelerinden çıkmadan okula geçişlerin olacağı proje ile ilgili konuşan Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma şahin,& “Valimiz, geldiği günden bu yana ‘Eğitim şehri Gaziantep’ in altlığını hazırlamak için her türlü desteği verdi. Gaziantep Büyükşehir Belediyesi olarak ‘İnsanı yaşat ki devlet yaşasın’ anlayışı ile Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde 20 yıl önce yola çıktığımızda eğitim ve sağlıkta önce insan dedik. Her türlü desteği verdi. Bilim dünyası ‘eğitimde 7 yaş çok geç’ diyor. çünkü baktığımızda yabancı dil için bile 3-5 yaş arasında algının çok farklı olduğu, dil eğitiminin o yaş grubunda verilmesi gerektiğini söyleyen veriler var. Bize düşen bunun altlığını hazırlamaktı.

İnsanı merkeze alan bir altyapının çalışması gerektiğini gördük. Birlikte iş yapma modeline başladık. Büyükşehirlerde böyle projeler aile ekonomisini olumlu manada etkiliyor. Servis ve diğer masrafları yapmak zorunda kalmıyorlar. Elimizde büyük bir hazine var gençlerimiz sayesinde. çocuklarımızı zamanın ruhuna göre yetiştirebilmek için işi sıkı tutmamız gerekiyor. Bunun için baştan temeli sıkı tutup çocuklarımızı eğitim ordumuza teslim etmemiz gerekiyor. öğretmenlerimizin elinde çocuklarımızı geleceğe hazırlamamız gerekiyor. Bizim amacımız çocuklarımızı her yönden geleceğe hazırlamak. çocuklarımıza imkan ve fırsat tanıdığımda çok büyük başarılar ortaya çıkıyor. Bireysel ve toplumsal başarı için her şey okullarda başlıyor. Milli Eğitim’in büyük bir altyapısı var. Belediye olarak da bizde destek veriyoruz. Bu proje örnek oldu” dedi.

Kaynak: İGF Haber Ajansı (İGFA)

YORUMLAR 0
3 + 5 =ANKET

Hangi takımı tutuyorsunuz?
 Ağrı, Kars ve Erzurum'da Eren Kış-10 Operasyonu

Ağrı, Kars ve Erzurum'da Eren Kış-10 Operasyonu

Eren Kış-9 Operasyonu başladı

Eren Kış-9 Operasyonu başladı

Motorine 44 kuruş indirim!

Motorine 44 kuruş indirim!

REKLAM
Merkez Bankası'nda ayrılık!

Merkez Bankası'nda ayrılık!

Hatay sınırında 7 kişi yakalandı

Hatay sınırında 7 kişi yakalandı

İstanbul'da kuvvetli lodos: 4 ölü, 19 yaralı!

İstanbul'da kuvvetli lodos: 4 ölü, 19 yaralı!


Video Galeri Foto Galeri Son Dakika Biyografi Siyaset Teknoloji Spor Fikstür Nöbetçi Eczaneler

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.

Son Yeni Haber

İstanbul / Türkiye
info@sonyenihaber.com