SON DAKİKA
Anasayfa / Genel / Gaziantep’ten tarihe iki anlamlı eser

Gaziantep’ten tarihe iki anlamlı eser

5.08.2021 10:30: | Son Güncelleme: 05.08.2021 15:56
Gaziantep Büyükşehir Belediyesi GAZİ KüLTüR A.ş. tarafından İstiklal Marşı'nın kabulünün 100'üncü yılı dolayısıyla Mebus ve şair: Mehmet Akif Ersoy adlı kitapla birlikte Milli Mücadele ve İstiklal Marşı Kartpostalları yayınlandı.

Gaziantep’ten tarihe iki anlamlı eser

GAZİANTEP (İGFA) - Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma şahin'in talimatları GAZİKüLTüR A.ş. Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Hakan Tanrıöver'in teklifleri doğrultusunda yayın hayatına giren iki eserden biri olan Mebus ve şair: Mehmet Akif Ersoy adlı kitap, 'Mebus ve şair Mehmet Akif Ersoy Sergisi' nde ziyaretçilerin beğenisine sunulan donelerden hareketle vücut buldu.

1921'den bugüne kadar ulaşan Mehmet ?kif Bey ve İstikl?l Marşı'na ilişkin sergilenen tarih? vesikaları, fotoğrafları, yazıları kalıcı hale getirebilmek ve geniş kitlelere ulaştırabilmek adına tek bir kitapta toplanan eser, görsel malzeme açısından zengin olmakla birlikte malzemelerin hikayeleri, açıklamalarıyla bir bütün oluşturulacak şekilde ele alındı. Bunun yanında kitapla birlikte Milli Mücadele'nin propagandasının yapılması amacıyla basılan kartpostallardan İstiklal Marşı'nı içeren ve 12 kartpostaldan oluşan seçki, basılı hale getirildi.

172 sayfadan oluşan kitap, İstikl?l Marşı ve Mehmet ?kif Ersoy'a dair tarih? belgelerin, fotoğrafların, koleksiyon ürünlerinin, yadig?rların oluşturduğu zengin bir materyal kaynağına sahiptir. Yetkin isimlerin yazıları ile bütünlük oluşturan çalışma bu özelliği sayesinde belgesel kitap özelliğini taşıyor.? Kitap ve Kartpostallar, Gaziantep Panoroma ve Kahramanlık Müzesi, Zeugma Müzesi, Arkeoloji Müzesi mağazalarında, Türkiye çapında seçkin kitapçılarda, GAZİKüLTüR A.ş.'nin internet sitesi magazagaziantep.com ve kitap satışı yapan seçkin internet sitelerinde satışa sunuldu.

Kaynak: İGF Haber Ajansı (İGFA)

YORUMLAR 0
8 + 3 =Gaziantep 100. yıl etkinliklerinin tanıtımını yaptı

Gaziantep 100. yıl etkinliklerinin tanıtımını yaptı

Bursa Yıldırım'da mahalle ziyaretleri sürüyor

Bursa Yıldırım'da mahalle ziyaretleri sürüyor

Doğanşehir'de yol çalışmaları devam ediyor

Doğanşehir'de yol çalışmaları devam ediyor

REKLAM
Rize'de kentsel sorunlar masaya yatırıldı

Rize'de kentsel sorunlar masaya yatırıldı

Aydın Didim'de çevre farkındalığı

Aydın Didim'de çevre farkındalığı

Marmaris'te kermes için elektrik verilmedi

Marmaris'te kermes için elektrik verilmedi


Video Galeri Foto Galeri Son Dakika Biyografi Siyaset Teknoloji Spor Fikstür Nöbetçi Eczaneler

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.

Son Yeni Haber

İstanbul / Türkiye
info@sonyenihaber.com