SON DAKİKA
Anasayfa / Ekonomi / Gıda sektörü 16 Eylül'de Bursa'da buluşacak

Gıda sektörü 16 Eylül'de Bursa'da buluşacak

29.08.2021 11:05 | Son Güncelleme: 29.08.2021 12:17
TURFOOD 3. Gıda Fuarı, 16-18 Eylül 2021 tarihleri arasında Network Fuarcılık tarafından Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilecek.

Gıda sektörü 16 Eylül'de Bursa'da buluşacak

BURSA (İGFA) - KOSGEB desteği kapsamında olan fuara gıda sektöründe faaliyet gösteren üretici ve toptancı firmalar ile gıda sektörünün tamamlayıcısı olan ambalaj, kutu ve temizlik ürünleri alanında faaliyet gösteren firmalar katılacak. Önceki yıllarda sektör profesyonellerinin yoğun ilgi gösterdiği fuar pandemi sonrası Bursa’da sektörün ilk buluşması olacak. Fuara Bursa dışında İstanbul, Ankara, Çanakkale ve Balıkesir illerinden de firmalar katılım gösterecekler. Türkiye Aşçılar Federasyonu (TAFED), Türkiye Yemek Sanayicileri Dernekleri Federasyonu (YESİDEF), Bursa Aşçılar Derneği (BURASDER), Bursa Yemek Sanayicileri Derneği (BUYSAD), TMMOB Gıda Mühendisleri Odası Bursa şubesi ile Bursa Gastronomi Turizmi Derneği (Bursa GTD) ve Güney Marmara Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (GÜMTOB) işbirliğinde gerçekleştirilecek fuarda yemek gösterileri de düzenlenecek. Fuar hakkında ön bilgi veren Network Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Eker şu bilgileri aktardı; & “Network Fuarcılık olarak son 3 yılda 8 farklı alanda 15 fuar gerçekleştirdik. Bir fuarımızı da 2020 yılında pandemi şartlarında gerçekleştirdik. Gerekli tüm önlemleri aldığımız için sağlık açısından olumsuz bir durumla karşılaşmadan ekonomimize katkı sağladık. 2021 yılında ise TURFOOD 3. Gıda Fuarını gerçekleştirecek olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bu fuarda Balkan ülkelerinden yaklaşık 15 kişilik bir alım heyeti de getireceğiz. Umarız ihracatımıza olumlu katkıları olur. Biz fuarlarımızda yurt içi ticarete katkı yapmak kadar yurtdışına satış hacmimizin artmasını da önemsiyoruz. Gıda sektörü profesyonellerine yönelik olan fuarımıza tüm sektör bileşenlerini bekliyoruz.”

Kaynak: İGF Haber Ajansı (İGFA)

YORUMLAR 0
2 + 3 =Başkan Erdoğan: 'İhracatta hedefimiz büyük'

Başkan Erdoğan: 'İhracatta hedefimiz büyük'

Muğla GETOB genel kurula hazırlanıyor

Muğla GETOB genel kurula hazırlanıyor

Marmarabirlik ihracatta 7. ödülünü aldı

Marmarabirlik ihracatta 7. ödülünü aldı

REKLAM
Ermaksan'dan ABD'de gövde gösterisi

Ermaksan'dan ABD'de gövde gösterisi

BDDK'dan tüketici kredilerine 'vade' ayarı

BDDK'dan tüketici kredilerine 'vade' ayarı

Üreticilere destek ödemeleri yatırılıyor

Üreticilere destek ödemeleri yatırılıyor


Video Galeri Foto Galeri Son Dakika Biyografi Siyaset Teknoloji Spor Fikstür Nöbetçi Eczaneler

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.

Son Yeni Haber

İstanbul / Türkiye
info@sonyenihaber.com