SON DAKİKA
Anasayfa / Gündem / “Giresun’da Yaraları Sarmak İçin Harekete Geçtik”

“Giresun’da Yaraları Sarmak İçin Harekete Geçtik”

28.08.2020 13:00 | Son Güncelleme: 30.08.2020 11:12
Giresun'da meydana gelen sel felaketinin yaralarını sarmak için esnaf teşkilatı olarak yardım kampanyası başlattıklarını duyuran TESK Genel Başkanı Bendevi...

“Giresun’da Yaraları Sarmak İçin Harekete Geçtik”

Giresun'da meydana gelen sel felaketinin yaralarını sarmak için esnaf teşkilatı olarak yardım kampanyası başlattıklarını duyuran TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, 'Giresun Dereli'de meydana gelen ve milletimizi derinden üzen sel felaketinin yaralarını sarmak, selden zarar gören esnafımızın ve vatandaşlarımızın yanında olduğumuzu göstermek ve bir nebze de olsa destek olmak amacıyla Konfederasyonumuzca bir yardım kampanyası başlatıyoruz' dedi.

İMKANLAR NİSPETİNDE YARDIM YAPILMASI BüYüK öNEM ARZ EDİYOR

ülke genelinde tüm Oda, Birlik ve Federasyonlara Giresun için yardım çağrısında bulunan Türkiye Esnaf ve Sanatk?rlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, 'Giresun Dereli'de 22 Ağustos 2020 tarihinde yaşanan sel felaketinde 8 vatandaşımız hayatını kaybederken 7 kişinin arama kurtarma çalışmaları halen devam ediyor. Acımız çok büyük. Felaketin oluşturduğu kayıplar ve meydana gelen hasar çok ciddi boyutlara ulaştı. Giresun'daki

vatandaşlarımızın evleri ve bölge esnafımızın iş yerleri sular altında kaldı. Bugün o bölgenin başına gelen yarın hepimizin başına gelebilir. Böyle zor zamanlarda kenetlenerek bölgenin yeniden ayağa kalkabilmesi için birbirimize destek olmalıyız. Bu kapsamda, 81 ildeki tüm Oda, Birlik ve Federasyonlarımızca Giresun'daki sel felaketinden dolayı muhtaç durumdaki vatandaşlarımız ile esnaf ve sanatk?rlarımıza imkanlar nispetinde yardım yapılarak katkı sağlanması için çağrıda bulunuyorum. Giresun yardım kampanyamıza destek olmak isteyen vatandaşlarımız, Giresun Esnaf ve Odalar Birliği'nin Türkiye Halk Bankası Giresun Merkez şubesi Hesap No: 16000011 aracılığıyla yardımda bulunabilir” diye konuştu.

Kaynak: BSHA

YORUMLAR 0
6 + 4 =Akşener; Uzay Programının içinde Yap-İşlet-Devret modeli var

Akşener; Uzay Programının içinde Yap-İşlet-Devret modeli var

Erdoğan, Türkiye'nin uzay programını açıkladı

Erdoğan, Türkiye'nin uzay programını açıkladı

Mecidiyeköy meydanı yenileniyor

Mecidiyeköy meydanı yenileniyor

REKLAM
Sivas'da deprem

Sivas'da deprem

Yerli parmak izi tanıma sisteminde son aşamaya gelindi

Yerli parmak izi tanıma sisteminde son aşamaya gelindi

Erdoğan, YöK Anadolu Projesi tanıtım toplantısına katıldı

Erdoğan, YöK Anadolu Projesi tanıtım toplantısına katıldı

Foto Galeri Video Galeri Son Dakika Oyun Oyna Nöbetçi Eczaneler Fikstür Spor Teknoloji Biyografi

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.

Son Yeni Haber

İstanbul / Türkiye
0546 285 3790