SON DAKİKA
Anasayfa / Gündem / Gözler Kabine'de

Gözler Kabine'de

27.09.2021 09:11 | Son Güncelleme: 27.09.2021 09:21
Cumhurbaşkanlığı Kabinesi bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanacak.

Gözler Kabine'de

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yeni yasama yılı öncesi Beştepe'de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde saat 15.00'te toplanacak. Bakanlar Kurulu'nun tam kadro katılması beklenen toplantıda özellikle yurt içi konularla ilgili kritik başlıklar masada olacak ve toplantı& sonrasında Erdoğan açıklama yapacak.

FAHİş FİYATLAR KABİNE GüNDEMİNDE

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın toplayacağı kabinede öncelikli gündem fahiş fiyatlarla mücadele olacak. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla fahiş fiyatlar Ticaret Bakanlığı'nın takibine alındı. En yaygın şube ağına sahip 5 büyük market için müfettişler görevlendirildi. Alınan sonuçlar kabine toplantısında değerlendirilecek. Fahiş fiyatlara karşı yeni önlemler masada olacak.

VAKALAR 25 BİN BANDINDA; YENİ TEDBİRLER GELECEK Mİ?

Ve tüm dünyanın olduğu gibi Türkiye'nin de son 2 yıldır gündemini domine eden Koronavirüs'le mücadele de kabine gündemine olacak. Vaka sayılarının 25 bin bandına oturduğu kovid salgınında yeni tedbirler alınması beklenmese de aşılama ve vaka artışının değerlendirilmesi bekleniyor.

KOVİD SALGINI çERçEVESİNDE YüZ YüZE EğİTİM

Yüz yüze eğitim, artan vaka ve vefat sayılarıyla aşılama oranları ele alınacak. Yeni tedbirlerin alınıp alınmayacağı değerlendirilecek. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da bir sunum gerçekleştirecek.

YENİ YASAMA YILI VE MECLİSTE GöRüşüLECEK KONULAR

1 Ekim'de başlayacak yeni yasama yılı da kabinenin gündeminde olacak. Hangi yasaların öncelikli olacağına ve çalışma takviminde yol haritasının nasıl şekilleneceğine kabinede karar verilecek. Amerika Birleşik Devletleri'nde gerçekleşen BM toplantısı ziyaretinden yeni dönen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kabine üyeleriyle ABD temaslarını paylaşacak

Kabine toplantısında, Erdoğan'ın, Birleşmiş Milletler zirvesi ve Türkevi açılışı için gittiği ABD'deki temaslarıyla ilgili istişare ve değerlendirmelerini paylaşması da bekleniyor.

GöZLER ERDOğAN'DA

Türkiye'nin sıcak gündemini belirleyen toplantının gerçekleşme saati 15.00 olarak belirlendi. Toplantı sonrasında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarda bulunması bekleniyor.

Kaynak: İGF Haber Ajansı (İGFA)

YORUMLAR 0
3 + 1 =ANKET

Hangi takımı tutuyorsunuz?
 Kimlik numaralarına kısıt koyulabilecek

Kimlik numaralarına kısıt koyulabilecek

Ağrı, Kars ve Erzurum'da Eren Kış-10 Operasyonu

Ağrı, Kars ve Erzurum'da Eren Kış-10 Operasyonu

Eren Kış-9 Operasyonu başladı

Eren Kış-9 Operasyonu başladı

REKLAM
Motorine 44 kuruş indirim!

Motorine 44 kuruş indirim!

Merkez Bankası'nda ayrılık!

Merkez Bankası'nda ayrılık!

Hatay sınırında 7 kişi yakalandı

Hatay sınırında 7 kişi yakalandı


Video Galeri Foto Galeri Son Dakika Biyografi Siyaset Teknoloji Spor Fikstür Oyun Skor

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.

Son Yeni Haber

İstanbul / Türkiye
info@sonyenihaber.com