SON DAKİKA
Anasayfa / Genel / Hazırlanan kırtasiye setlerinin dağıtımına başlandı

Hazırlanan kırtasiye setlerinin dağıtımına başlandı

14.09.2021 12:10 | Son Güncelleme: 14.09.2021 12:41
İnegöl Belediyesi'nin 2021- 2022 eğitim öğretim yılı için başlattığı Umuteli Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü tarafından hazırlanan kırtasiye malzeme setlerinin dağıtımına başlandı.

Hazırlanan kırtasiye setlerinin dağıtımına başlandı

İnegöl Belediyesi 2021-2022 yeni eğitim öğretim yılı için 1500 öğrenciye kırtasiye malzeme seti yardımına başladı. Dağıtımına başlanan Umuteli Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü tarafından hazırlanan yardım setlerinde okul çantası, defter, kalemler, boya ve birçok okul& malzemeleri yer alıyor. Yeni eğitim öğretim yılının 6 Eylül’de başlamasıyla birlikte Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı 71 okul kapsamında 750 ilk ve 750 ortaokul toplam 1500 ihtiyaç sahibi öğrenciye kırtasiye yardımına başlandı. Yeni eğitim öğretim yılında yapılan yardımları ile ilgili Belediye Başkanı Alper Taban, “Pandemi sonrası evlatlarımız yeniden okullarına kavuştu. Uzun bir aranın ardından okulların bahçelerinin yeniden cıvıl cıvıl olduğunu görmek bizlere de umut oldu. Yeni eğitim öğretim yılının hayırlı olmasını temenni ediyorum. İhtiyaçlar noktasında da bizde karınca kararınca her sene olduğu gibi bu sene de kırtasiye yardımları noktasında destek olmak istedik öğrencilerimize. Tabi bunları yaparken de Milli Eğitim Müdürlüğümüzün, okullarımızın belirlediği öğrencilere ulaştırılması noktasında idarecilerimize teslim ediyoruz. Bu yıl 1500 öğrencimize kırtasiye dağıtımı başladı. 750 ilköğretim, 750 ortaöğretim öğrencimize en kısa sürede kırtasiye malzemeleri ulaştırılmış olacak. Toplamda 71 okulda ihtiyaç sahibi öğrencilerimize bu yardımlar teslim edilecek” açıklamasında bulundu. Pandemi nedeniyle geçtiğimiz yıl yardım yapılmadığını söyleyen Taban, 4 yıl ve üzeri bölümlerde okuyan üniversite öğrencilerine de yardım paketi yapacaklarını ve bu yardımları Ek Hizmet Binamızın zemin katında bulunan Umuteli Sosyal Yardım İşleri& ile konuşarak alabileceklerini söyledi.

Kaynak: İGF Haber Ajansı (İGFA)

YORUMLAR 0
1 + 4 =Ünal Mural: 'Neden Kocaeli Kartepe'de 321 dönüm arazi  satılıyor'

Ünal Mural: 'Neden Kocaeli Kartepe'de 321 dönüm arazi satılıyor'

Kocaeli Gölcük'te asfalt çalışması

Kocaeli Gölcük'te asfalt çalışması

Manisa'da Demirci HİS Göleti yapımı

Manisa'da Demirci HİS Göleti yapımı

REKLAM
Manisa Büyükşehir'den sportif 'Hedef' ziyareti

Manisa Büyükşehir'den sportif 'Hedef' ziyareti

Muğla'da 'Sen de Gel Down Kafe'

Muğla'da 'Sen de Gel Down Kafe'

Coşkunöz'ün Let-X İSG programı ISAF'ta görücüye çıktı

Coşkunöz'ün Let-X İSG programı ISAF'ta görücüye çıktı


Video Galeri Foto Galeri Son Dakika Biyografi Siyaset Teknoloji Spor Fikstür Nöbetçi Eczaneler

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.

Son Yeni Haber

İstanbul / Türkiye
info@sonyenihaber.com