SON DAKİKA
Anasayfa / Ekonomi / Hijyen denetimlerine TÜRKAK akreditasyonu

Hijyen denetimlerine TÜRKAK akreditasyonu

26.09.2021 16:24 | Son Güncelleme: 26.09.2021 18:58
TüV SüD Türkiye, mevcut TüRKAK 17020 akreditasyon hizmetini ''Hijyen ve Sanitasyon' kapsamı ile genişleterek, Hijyen ve Sanitasyon denetimi alanında akredite hizmet veren ilk global şirket oldu.

Hijyen denetimlerine TÜRKAK akreditasyonu

İSTANBUL (İGFA) - Pandemi nedeniyle dünya genelinde artan hijyen talebi, konaklama ve yeme-içme sektörlerinde de denetim talebini artırıyor. Hijyen alanında yılların tecrübesiyle hareket eden TüV SüD Türkiye, Güvenli Turizm Sertifikası başta olmak üzere sunduğu birçok sertifikasyon hizmetine, bir yenisini daha ekledi.

TüV SüD Türkiye, uygunluk değerlendirme kuruluşlarının yeterliliklerinin, uluslararası standartlar esas alınarak değerlendirmesi ve onaylanması görevini yerine getiren TüRKAK tarafından ISO/IEC 17020 akreditasyonu ‘‘Hijyen ve Sanitasyon” alt kapsamında yetkilendirildi. Bu yetkilendirme ile birlikte; TüV SüD Türkiye, bu alanda otel, restoran, kafe ve benzeri yeme-içme tesislerine akredite hizmet verebilme yetkisine sahip ilk global şirket oldu.

TüV SüD Türkiye CEO’su Emre Büyükkalfa, pandeminin etkisiyle dünyanın her ülkesinde ortak kullanım alanları ve kamuya açık yerlerde hijyen denetimlerine olan talep ve önem zirveye ulaştığını kaydetti. 'Denetimler, kuruluşların hijyen ve sanitasyon uygulamalarını mercek altına alarak, kuruluşların hizmet kalitesini yukarıya taşırken toplum sağlığına, ekonomiye ve çevreye önemli katkılar sağlıyor' diyen Büyükkalfa, 'TüRKAK’tan yetki alan denetim firmaları dünya standartlarının çok üzerindeki yaklaşımlarıyla konaklama ve yeme içme sektöründeki kuruluşların da hizmet kalitesini ve güvenilirliğini artırırken, kuruluşlara sektörde büyük rekabet avantajı sağlıyor. Kuruluşlara daha iyi ve kaliteli hizmet verirken, toplum sağlığına da destek olmaktan büyük gurur duyuyoruz” dedi.

Kaynak: İGF Haber Ajansı (İGFA)

YORUMLAR 0
9 + 4 =Helikopter kiralamada artış

Helikopter kiralamada artış

Erdoğan: 'Kazan-kazan temelinde ilişkilerimizi ilerleteceğiz'

Erdoğan: 'Kazan-kazan temelinde ilişkilerimizi ilerleteceğiz'

Dolar'da yeni rekor: 9.30!

Dolar'da yeni rekor: 9.30!

REKLAM
Motorine 23 kuruş zam!

Motorine 23 kuruş zam!

AR-GE'de uzaktan çalışma 2022 sonuna uzatıldı

AR-GE'de uzaktan çalışma 2022 sonuna uzatıldı

Küresel iflaslar 2022'de yüzde 15 artacak

Küresel iflaslar 2022'de yüzde 15 artacak


Video Galeri Foto Galeri Son Dakika Biyografi Siyaset Teknoloji Spor Fikstür Nöbetçi Eczaneler

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.

Son Yeni Haber

İstanbul / Türkiye
info@sonyenihaber.com