SON DAKİKA
Anasayfa / Dünya / Hollanda’da aşı sertifikası gösteremeyenlere ceza!

Hollanda’da aşı sertifikası gösteremeyenlere ceza!

8.08.2021 15:30: | Son Güncelleme: 08.08.2021 16:59
Hollanda, koronavirüs enfeksiyonları açısından riskli olan bölgelerden gelen yolcular için kuralları yeniden sıkılaştırdı.

Hollanda’da aşı sertifikası gösteremeyenlere ceza!

Pazar gününden itibaren Hollanda makamları, Belçika sınırında kontrollere başlarken, aşı sertifikası ya da negatif test sonucu gösteremeyen kişilere 95 euro para cezası verilecek.

özellikle koronavirüs delta varyantının hızla yayılması üzerine Hollanda hükümeti, 'sarı bölge' olarak adlandırılan Avrupa Birliği (AB) içindeki riskli ülkelerden gelen yolcular yönelik kısıtlama kararı aldı.

Aralarında Belçika, Fransa, Danimarka, Yunanistan, Hırvatistan, Portekiz ve İspanya'nın da bulunduğu ülkelerden Hollanda'ya gelenler, geçerli bir aşı sertifikası göstermek zorunda.

Aşı yaptırmayan ya da eksik olan 12 yaşından büyük kişilerden ise, son 48 saat içinde alınmış negatif PCR ya da son 24 saat içinde alınmış antijen testi istenecek.

Hollanda'da sınır güvenliğinden sorunlu olan Kraliyet özel Birlikleri (Marechaussee), Pazar gününden itibaren Belçika sınırında kontrollere başladı.

Geçerli aşı sertifikası ya da negatif test sonucu gösteremeyen kişilere 95 euro para cezası verilecek.

Rastgele kontrol
Marechaussee, kontrollerin tam olarak hangi noktalarda olacağını açıklamadı. Kontroller, otoyollar ile eyalet yollarında rastgele yapılacak. Mobil ekipler, kontrol için her seferinde farklı bir noktada konuşlanacak.

Hollanda'nın, özellikle sarı bölgelere tatile giden vatandaşlarının, ülkeye enfeksiyon taşımasını önlemek amacıyla böyle bir karar aldığı belirtiliyor.

Kısıtlamalar, Belçika'da 48 saatten az kalanlar ile transit yolcular için geçerli değil.

Almanya sınırında ise, kontrol olmayacak. Almanya, Avusturya ve İtalya gibi ülkeler, vaka sayılarındaki düşüş nedeniyle hızla yeşile döndüğü için, doğu sınırında kısıtlama uygulanmayacak.

Hollanda'nın yanı sıra Fransa, Almanya ve Belçika da sınırda rastgele kontroller yapıyor.

Belçika polisi, geçen ay aşı sertifikası ya da negatif test sonucu gösteremeyen 100'den fazla kişiye para cezası verdi .

Kaynak: BBC Türkçe

Kaynak: İGF Haber Ajansı (İGFA)

YORUMLAR 0
8 + 8 =Şili 6,2 büyüklüğünde sallandı!

Şili 6,2 büyüklüğünde sallandı!

Rusya'dan Türkiye'ye 'Kırım' yanıtı

Rusya'dan Türkiye'ye 'Kırım' yanıtı

Amerika'ya girişlerde yeni aşı kararı!

Amerika'ya girişlerde yeni aşı kararı!

REKLAM
Taliban kadın bakanlığını kaldırdı

Taliban kadın bakanlığını kaldırdı

Sudan'da darbe girişimi

Sudan'da darbe girişimi

Putin'in partisi seçimi kazandı

Putin'in partisi seçimi kazandı


Video Galeri Foto Galeri Son Dakika Biyografi Siyaset Teknoloji Spor Fikstür Nöbetçi Eczaneler

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.

Son Yeni Haber

İstanbul / Türkiye
info@sonyenihaber.com