SON DAKİKA
Anasayfa / Eğitim / İhracatta geleceğin 6 yeni mesleği

İhracatta geleceğin 6 yeni mesleği

25.07.2021 14:12 | Son Güncelleme: 25.07.2021 14:20
İSTANBUL (İGFA) /strong- Yeni dünya düzeninin en önemli aktörleri arasında yer alan gençlere uygun olarak tasarlanan meslek grupları ile istihdam Türkiye?de bir sorun olmaktan çıkacak. İGEME geliştirdiği meslek kolları ile uzun dönemde ihracatçıların ve Kobilerin iş gücü ihtiyacını karşılamayı planlıyor./p pHemen her mezun olan gencin iş bulabileceği bu meslek dalları sayesinde Türkiye?de işsizlik sorun olmaktan çıkacak aynı zamanda dış ticaret sektöründe oluşan işi bilen iş gücü ihtiyacı da karşılanmış olacak./p

İhracatta geleceğin 6 yeni mesleği

İSTANBUL (İGFA) - Yeni dünya düzeninin en önemli aktörleri arasında yer alan gençlere uygun olarak tasarlanan meslek grupları ile istihdam Türkiye?de bir sorun olmaktan çıkacak. İGEME geliştirdiği meslek kolları ile uzun dönemde ihracatçıların ve Kobilerin iş gücü ihtiyacını karşılamayı planlıyor.

Hemen her mezun olan gencin iş bulabileceği bu meslek dalları sayesinde Türkiye?de işsizlik sorun olmaktan çıkacak aynı zamanda dış ticaret sektöründe oluşan işi bilen iş gücü ihtiyacı da karşılanmış olacak.

İHRACATTA GELECEĞİN 6 MESLEĞİ

İhracat seferberliği kapsamında gerçekleştirilen çalışmalarda sektörün ihtiyaçları göz önüne alınarak belirlenen meslek dalları şunlar oldu:

İhracat ve Ticari İstihbarat MühendisliğiSağlık Turizmi Uzmanlığıİş Geliştirme Teşvik ve Hibe KoçuKobi Danışmanlığı ve RehberliğiE-ticaret ve E-ihracat Girişim KoçuDijital Pazarlama ve Reklam Mühendisliği

İGEME CEO’su Murat Işık, geliştirilen 6 yeni meslek dalı ile ilgili olarak; 21.yy’ın hızına ayak uydurmaya çalıştıklarını belirterek, "Türkiye’de gelecek adına korkutan bir işsizlik oranı var. İhracat seferberliği ile sadece ihracatçıların değil tüm Türkiye’nin başarısını hedefliyoruz. Geliştirdiğimiz meslek dalları ile sektörün ihtiyaçlarını tam anlamıyla karşılayabiliriz. Bu projenin 500 bin yeni istihdam imkânı sağlamasını hedefliyoruz. Bir taşta iki kuş vurarak sürdürülebilir bir başarı modeli oluşturacağız. İhracat seferberliği ile oluşturmayı hedeflediğimiz bu başarı modelinde gençlere çok ihtiyacımız var" diye konuştu.

Kaynak: İGF Haber Ajansı (İGFA)

YORUMLAR 0
9 + 3 =ALES bu hafta sonu yapılacak

ALES bu hafta sonu yapılacak

Kocaeli’de ‘Beyaz Kalpler’ Gebze’de atacak

Kocaeli’de ‘Beyaz Kalpler’ Gebze’de atacak

Gaziantep’te AVM’de çocuk kütüphanesi açıldı

Gaziantep’te AVM’de çocuk kütüphanesi açıldı

REKLAM
Bursa’da sınavlarda dereceye giren öğrencilere Büyükşehir ödülü

Bursa’da sınavlarda dereceye giren öğrencilere Büyükşehir ödülü

MEB’den 81 ile ‘yüz yüze eğitime hazırlık’ yazısı

MEB’den 81 ile ‘yüz yüze eğitime hazırlık’ yazısı

Bakan özer: “Eğitim öğretime kadar afet bölgesindeki eksiklikler giderilecek”

Bakan özer: “Eğitim öğretime kadar afet bölgesindeki eksiklikler giderilecek”


Video Galeri Foto Galeri Son Dakika Biyografi Siyaset Teknoloji Spor Fikstür Nöbetçi Eczaneler

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.

Son Yeni Haber

İstanbul / Türkiye
info@sonyenihaber.com