SON DAKİKA
Anasayfa / Genel / İlk 500 Bilişim şirketi 2019'a damgasını vurdu

İlk 500 Bilişim şirketi 2019'a damgasını vurdu

11.09.2020 11:00 | Son Güncelleme: 11.09.2020 11:45
Dijital baskı sektörünün lideri Lidya Grup, 2019'a damgasını vuran ilk 500 bilişim şirketi arasında temsil ettiği kategorilerde her yıl olduğu gibi bu yılda ilk sıralara yerleşti.

İlk 500 Bilişim şirketi 2019'a damgasını vurdu

Dijital baskı sektörünün lideri Lidya Grup, 2019'a damgasını vuran ilk 500 bilişim şirketi arasında temsil ettiği kategorilerde her yıl olduğu gibi bu yılda ilk sıralara yerleşti. Bu yıl 21.'cisi yapılan 'İlk 500 Bilişim şirketi Türkiye 2019- Bilişim 500 Araştırması'nın sonuçları, geçtiğimiz günlerde online düzenlenen bir ödül töreni ile açıklandı.

Bilişim 500'de farklı kategorilerde listeye giren Lidya Grup, aralarında Vodafone, HP Türkiye, Lenovo Türkiye, Hewlett Packard Enterprise, SAP Türkiye'nin yer aldığı 'Uluslararası Merkezli üretici/üreticinin Temsilcisi' kategorisinde, 31.sırada Lidya Bilişim ve 49 sırada Lidya Dağıtım şirketlerinin toplamı ile aslında grup olarak 23. sıraya yükselebiliyor. Araştırmada bir başka kategori olan 'Uluslararası Merkezli üretici/üreticinin Temsilcisi - Donanım - Baskı Sistemleri' kategorisine, Lidya Dağıtım 4.'cü sırada, Lidya Bilişim 6.'cı sırada girdi. Birçok farklı kategorinin bulunduğu çalışmada, bir diğer kategori olan 'Uluslararası Merkezli üretici/üreticinin Temsilcisi - Hizmet - Kurulum/Bakım/Destek Hizmeti' kategorisinde de, Lidya Bilişim 6.'cı sıraya yerleşti.

Sektör liderleri arasında yer almanın haklı gururunu yaşıyor

Dijital baskı makineleri sektörünün lideri olduklarını anlatan Lidya Grup Yönetim Kurulu Başkanı Bekir öz, sadece ülkemizin değil, Avrupa'nın sayılı birkaç firması arasında yer aldıklarının altını çizerek, şunları söyledi:

'Bundan 19 yıl önce faaliyetine başlayan firmamız, bugün İstanbul, İzmir, Antalya, İzmit, Konya'daki bölge ofislerimiz ve 17 bayimizle, temsil ettiğimiz Xerox, Epson, Efi, Sutec dijital baskı makineleri ile ülkemiz geneline hizmet veriyor. Sahip olduğumuz bilgi birikimimiz, tecrübemiz, organizasyon yapımız ve finansal gücümüz ile sadece ülkemizin değil, Avrupa'nın sayılı birkaç firması arasındayız. Firmamız açısından, şartlar ne olursa olsun, daima büyüme odaklıyız, yeni başarılara imza atma kararlılığımız yüksek ve hedeflerimize ulaşmak için tüm birikimimizi kullanıyoruz. Bu yıl, tüm dünyayı etkileyen pandemiye rağmen, firma olarak geçtiğimiz yıla oranla büyümeyi hedefliyoruz. Masamızdan da, firmamız ile iş ortaklığı yapmak isteyen global markaların teklifleri eksik olmuyor. Tüm bunları değerlendirdiğimizde, Lidya Grup sektörünün lideridir ve sektöründe lider olan firmamızın 'İlk 500 Bilişim şirketi Türkiye 2019- Bilişim 500 araştırması' sonuçlarında farklı kategorilerde üst sıralarda yer almasının, çalışanlarımız, iş ortaklarımız ve müşterilerimiz ile haklı gururunu yaşıyoruz' dedi.

Bilişim ve iletişim teknolojileri sektörü, 150 milyar TL'yi geçti

Bilişim ve iletişim teknolojileri sektörünün 2019 yılı büyüklüğünün 150 milyar TL'yi geçtiğini kaydeden Lidya Grup Başkanı Bekir öz, şunları belirtti:

'Bilişim ve iletişim sektörü, 2018 yılına göre, 2019 yılında TL bazında yaklaşık %14'lük bir büyüme göstererek, 152,7 milyar TL'ye yakın bir hacme ulaştı. Burada, sektör büyüklüğünü oluşturan iki temel unsurdan olan, bilgi teknolojileri TL bazında %22' büyümeyle 56,1 milyar TL'yi bulurken, İletişim Teknolojileri ise %11'lik büyüme ile 96,6 milyar TL'ye ulaştı. Nitekim, bilgi teknolojileri alt başlığını değerlendirdiğimizde, bu başlığın altında 'donanım, yazılım ve hizmetler' konu başlıkları yer alıyor. İletişim teknolojileri alt başlığında ise, 'donanım ve elektronik haberleşme' başlıkları bulunuyor. Bilindiği üzere, son yıllarda teknolojide hızlı bir dijital dönüşüm yaşanıyor ve pandemiyle birlikte teknolojiye yatırım yapmanın ne kadar önemli olduğu birkez daha gözler önüne serildi. Dijital baskı makineleri sektörümüzde de, dijitalleşme ve kişiselleşmeyle birlikte, yatırımlar hız kazanmaya devam ediyor. çünkü biliyoruz ki, teknolojiye yapılan her 1 birimlik yatırım, 25 birim ve daha üzerinde bir katma değere dönüşmeyi sürdürüyor. Sektörel raporlara göre, önümüzdeki 5 yıl içerisinde, dijital dönüşüm, yapay zeka, siber güvenlik, bulut teknolojisi, sanal gerçeklik, blockchaing gibi teknolojik alanlara yatırımların yapılması artarak sürecektir ve sektörümüzde bu teknolojiler arasından ilgili olanları bünyesine katmaya devam edecektir' şeklinde konuştu.

İlk 500 Bilişim şirketi Türkiye 2019- Bilişim 500 raporu:

Uluslararası Merkezli üretici / üreticinin Temsilcisi - Donanım - Baskı Sistemleri

1-Kyocera Bilgitaş

2-Konica Minolta

3-Lexmark Bilgi İşlem

4-Lidya Dağıtım

5Tecpro

6-Lidya Bilişim

7-Arge Grup

8-Emn Teknoloji

9-Ve diğer firmalar...

?

Uluslararası Merkezli üretici/üreticinin Temsilcisi - Hizmet - Kurulum/Bakım/Destek Hizmeti

1-Sap Türkiye

2-Ncr

3-Konica Minolta

4-Kyocera Bilgitaş

5-Micro Focus

6-Lidya Bilişim

7-Softwareone Turkey

8-Sovos Türkiye

9-M.B.İ.S Bilgisayar

10-Tecpro

11-Ve diğer firmalar...


Hibya Haber Ajansı

YORUMLAR 0
5 + 7 =Bakan Koca, Bilim Kurulu toplantısı ardında açıklama yaptı

Bakan Koca, Bilim Kurulu toplantısı ardında açıklama yaptı

TSPB Araştırma Raporları Standartlarını belirledi

TSPB Araştırma Raporları Standartlarını belirledi

Hamsi avının serbest olduğu alan genişletildi

Hamsi avının serbest olduğu alan genişletildi

REKLAM
İSKİ, içme suyu havzalarını ağaçlandırıyor

İSKİ, içme suyu havzalarını ağaçlandırıyor

Avukatlar risk altında

Avukatlar risk altında

Adalet ve Demokrasi kalıcı, özlemimiz sonsuz

Adalet ve Demokrasi kalıcı, özlemimiz sonsuz

Foto Galeri Video Galeri Son Dakika Siyaset Nöbetçi Eczaneler Fikstür Spor Teknoloji Biyografi

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.

Son Yeni Haber

İstanbul / Türkiye
0546 285 3790