SON DAKİKA
Anasayfa / Gündem / İstanbul Maratonu yeni adıyla koşulacak

İstanbul Maratonu yeni adıyla koşulacak

2.10.2020 19:35: | Son Güncelleme: 2.10.2020 19:38:
Dünyada iki kıta arasında yapılan tek maraton olma özelliğine sahip İstanbul Maratonu'nun yeni isim sponsoru, düzenlenen tanıtım toplantısıyla açıklandı.

İstanbul Maratonu yeni adıyla koşulacak

ülkemizin en büyük spor organizasyonun N Kolay İstanbul Maratonu adıyla koşulacağını söyleyen SPOR İSTANBUL Genel Müdürü İ. Renay Onur, 'Koşucularına sunduğu emsalsiz deneyimle dünya klasmanında her zaman özel bir parkura sahip İstanbul Maratonu'na, mümkün olan en fazla değeri katmayı hedefliyoruz' dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), 42. kez ev sahipliği yapmaya hazırlandığı ülkenin en büyük spor etkinliğinde bu yıl yeniliğe gidildi. 8 Kasım Pazar günü gerçekleşecek organizasyonun N Kolay İstanbul Maratonu adıyla koşulacağı, tanıtım toplantısıyla kamuoyuna açıklandı. Toplantıya; Spor İstanbul Genel Müdürü İ. Renay Onur, Aktif Bank Genel Müdürü Serdar Sümer, Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih çintımar, , İBB Spor Kulübü Başkanı Fatih Keleş ve İBB Spor Kulübü Genel Sekreteri Erdem Aslanoğlu katıldı.

'HEDEFİMİZ, İSTANBUL MARATONU'NA DEğER KATMAK'

Toplantıda konuşan SPOR İSTANBUL Genel Müdürü İ. Renay Onur, her yıl binlerce yerli ve yabancı profesyonel koşucunun yarıştığı maraton ve yapılan iş birliği hakkında bilgi verdi. Onur, 'Ortak payda ve hedefimiz; İstanbul Maratonu'na mümkün olan en fazla değeri katmak. İstanbul Maratonu, koşucularına sunduğu emsalsiz deneyimle dünya klasmanında her zaman özel bir parkura sahip oldu' ifadelerini kullandı.

Etkinliğin pandemi nedeniyle sınırlı katılımcı ile yapılacağını anımsatan Onur, 'Dünyanın unutmayacağı bir senede, hayatın durmaması gerektiğine inananlar ile beraber koşabilmek için, kendi dünyamıza sanal koşuyu ekledik. N Kolay İstanbul Maratonu Sanal Koşu etaplarının kayıtlarını açtık. 5, 10 ve 15K etaplarında 10 bin koşucu, kendi parkurunda koşacak' dedi.

Sporculara güvenli bir ortam sağlamak için tüm tedbirlerin alındığını kaydeden Onur, ' Ulaşımdan, start alanına, koşudan finish'e tüm sağlık önlemlerini titizlikle uygulayabileceğimiz detaylı çalışmalar yaptık. 20 Eylül'de gerçekleşen İstanbul Yarı Maratonu'nda sembolik sayıda koşucumuzla atletizm ruhunu canlandırdık. Yerli ve yabancı basında aldığımız övgüler ise önümüzdeki İstanbul Maratonu için bize büyük özgüven ve azim kazandırdı' şeklinde konuştu.şehir maratonlarının sahiplenilmesinde sivil toplumun yaptığı katkıya dikkat çeken Onur, konuşmasını şöyle sonlandırdı:

'Bu anlamda son 10 yıldır yol koşularında artan bir şekilde sivil toplumun ciddi katkısını görüyoruz. Geçen sene koşan her iki kişiden biri, yardımseverlik koşusu ile koşuya adım attı. Bu insanlık adına çok mutluluk verici. şehri daha kolay yaşanmasını sağlayan, sivil topluma can suyu olan, dünyanın en demokratik sporunu yaparak dünyanın en güzel şehrinin keyfini çıkarmak, artık N Kolay İstanbul Maratonu ile mümkün.'

'N KOLAY İSTANBUL MARATONU BİZİ HEYECANLANDIRIYOR'

İş birliğiyle ilgili söz alan Aktif Bank Genel Müdürü Serdar Sümer, uzun süredir spora verdikleri desteği, dünyanın en kıymetli koşu organizasyonlarından biri olan İstanbul Maratonu ile devam ettirdiklerini kaydetti. Sümer, 'Dijital bankacılık platformumuz N Kolay ile, İstanbul Maratonu'na vereceğimiz uzun vadeli katkıyı eşleştirdik. Artık maratonun adı, 'N Kolay İstanbul Maratonu'. Bu bizi çok heyecanlandırıyor. önümüzdeki dönemde SPOR İSTANBUL ile çok güzel işlere imza atacağımıza inanıyoruz' diye konuştu.

'YüKSELİş SüRECEK'

İstanbul Maratonu'nun yükselişini yeni isim sponsoru ile sürdüreceğini belirten Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih çintımar ise şunları söyledi:

'Geçen yıl parkur rekoru kırılmıştı. Geçen yıl kazanan sporcu, aynı zamanda kadınlarda dünya şampiyonasında birincilik elde etti. Dünya şampiyonu ile aynı parkurda aynı startta başlayıp bitirebileceğiniz spor branşı, maalesef atletizm haricinde yok. İnşallah bu yükseliş, N Kolay ile devam edecek. Türkiye'de yaptığımız en büyük spor organizasyonu, İstanbul Maratonu.'


Hibya Haber Ajansı

YORUMLAR 0
3 + 5 =Vaka ve vefat sayısında artış!

Vaka ve vefat sayısında artış!

TBMM heyeti yangın bölgesine gidiyor

TBMM heyeti yangın bölgesine gidiyor

542 bin kişiye devletten psikolojik destek

542 bin kişiye devletten psikolojik destek

REKLAM
Türkiye’deki orman yangınlarında yeni risk

Türkiye’deki orman yangınlarında yeni risk

Aşırı talep elektrik kesintilerine neden oldu

Aşırı talep elektrik kesintilerine neden oldu

‘Yetersiz müdahale’ iddialarına bakanlıktan yanıt!

‘Yetersiz müdahale’ iddialarına bakanlıktan yanıt!

Foto Galeri Video Galeri Son Dakika Siyaset Nöbetçi Eczaneler Fikstür Spor Teknoloji Biyografi

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.

Son Yeni Haber

İstanbul / Türkiye
info@sonyenihaber.com