SON DAKİKA
Anasayfa / Siyaset / İYİ Parti: 'Eğitim öğretim sorunlarla başladı'

İYİ Parti: 'Eğitim öğretim sorunlarla başladı'

7.09.2021 11:10: | Son Güncelleme: 07.09.2021 11:32
İYİ Parti Bursa İl Başkanı Selçuk Türkoğlu, özellikle son aylarda yine artan pandemi tehlikesi nedeniyle velilerin haklı olarak eğitim öğretim sezonunu adeta diken üstünde karşıladığını öne sürdü.

İYİ Parti: 'Eğitim öğretim sorunlarla başladı'

BURSA (İGFA) - Eğitimle ilgili bilinen genel sorunların yanı sıra bu öğretim yılında insan sağlığını ilgilendiren sıkıntıların daha fazla öne çıkacağını vurgulayan İYİ Parti Bursa İl Başkanı Selçuk Türkoğlu, ülke genelinde 18 milyon, Bursa’da ise 600 bin civarında öğrencimiz nihayet yüz yüze eğitimle buluştuğunu kaydetti. "İlk ve orta öğretim kurumların sağlanan olanaklar ölçüsünde hazırlıklarını yapabilirlerken, özellikle son aylarda yine artan pandemi tehlikesi nedeniyle veliler, haklı olarak eğitim öğretim sezonunu adeta diken üstünde karşılıyor" diyen Başkan Türkoğlu, "Ülkemizde eğitim öğretimin niteliği ve niceliği ile kangrene dönmüş genel sorunlardan ziyade, salgının boyutlarının yeniden genişlemesi nedeniyle hayati önem taşıyan daha çok da insan sağlığıyla ilgili olarak belirginleşen sorunlar, doğal olarak daha fazla öne çıkıyor. Bu bağlamda, öğrencilerimize Allah zihin açıklığı versin diyerek, eğitim öğretimi yönetme sorumluluğunu taşıyanları, son derece büyük önem taşıdığına inandığımız konularda uyarmayı görev addediyoruz. Toplum Yararına Program kapsamında İş-KUR tarafından çalıştırılan temizlik görevlilerinin sayıları mutlaka artırılmalıdır" dedi.& Özellikle ikili eğitim yapılan ve hafta sonu kursu olan okullarda ve sabah 07.20’de başlayıp akşam 19.00’da biten okullarda hangi aralıkta ve ne şekilde temizlik yapılacağını da soran Türkoğlu, "Bu türden sorunların aşılabilmesi için okullarımız aslında aşamalı olarak faaliyete geçirilmeliydi. Bu eğitim yılı ‘Andımız’ın okunmadığı son öğretim yılı olmalı ve tüm eğitim emekçilerinin yaşadığı zorluklar, sıkıntılar bir şekilde sona erdirilmelidir" diye konuştu.

Kaynak: İGF Haber Ajansı (İGFA)

YORUMLAR 0
2 + 2 =İnce: 'Yüzde 50+1 ile Türkiye'yi yönetmeye talibiz'

İnce: 'Yüzde 50+1 ile Türkiye'yi yönetmeye talibiz'

Babacan: 'Ben görüyorum, ya sen?'

Babacan: 'Ben görüyorum, ya sen?'

Bahçeli: 'Adayımız belli, seçimin zamanı da'

Bahçeli: 'Adayımız belli, seçimin zamanı da'

REKLAM
Başkan Erdoğan: 'Millet olma bilincini canlı tutacağız'

Başkan Erdoğan: 'Millet olma bilincini canlı tutacağız'

Yurt sorununa Kırklareli'nden hodri meydan!

Yurt sorununa Kırklareli'nden hodri meydan!

Kemal Kılıçdaroğlu'ndan Kırklareli ziyareti

Kemal Kılıçdaroğlu'ndan Kırklareli ziyareti


Video Galeri Foto Galeri Son Dakika Biyografi Siyaset Teknoloji Spor Fikstür Nöbetçi Eczaneler

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.

Son Yeni Haber

İstanbul / Türkiye
info@sonyenihaber.com