SON DAKİKA
Anasayfa / Gündem / İzmir'de iki insanımızın ölümüne sebep olan sel felaketi değil, İzmir'i kötü yönetenlerdir

İzmir'de iki insanımızın ölümüne sebep olan sel felaketi değil, İzmir'i kötü yönetenlerdir

23.12.2020 09:30 | Son Güncelleme: 23.12.2020 12:42
MHP İzmir Milletvekili Tamer Osmanağaoğlu, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, geçtiğimiz günlerde İzmir'de yaşanan sel felaketinde iki vatandaşın boğularak yaşamını yitirmesinin üzüntüsünü yaşadıklarını söyledi.

İzmir'de iki insanımızın ölümüne sebep olan sel felaketi değil, İzmir'i kötü yönetenlerdir

Sel felaketinin geride bıraktığı ağır bilançonun sorumlusunun İzmir Büyükşehir Belediyesi olduğunu öne süren Tamer Osmanağaoğlu, 'İzmir'de iki insanımızın ölümüne sebep olan sel felaketi değil, İzmir'i kötü yönetenlerdir.' dedi.

Osmanağaoğlu, İzmirlinin hayatının iki kötü ihtimal arasında gidip gelen bir sarkaç haline geldiğini, yağışı bahane eden belediye yönetiminin içme sularına zam yaptığını belirtti.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in göreve geldiği günden bu yana İzmirlinin sırtına yüzde 70'lik zam yükünü bindirdiğini ifade eden Osmanağaoğlu, 'Yağmur yağmadığında bu acı reçeteye mecbur bırakılan İzmirli, yağmur yağdığında ise adeta ölüme terk edilmektedir. Bu anlayış, mevcut durumu kötü yönettiği gibi geleceğe dair bir umut da taşımamaktadır.' diye konuştu.

Osmanağaoğlu, Selahattin Demirtaş'ın tutuklanmasını ve terör örgütü PKK'ya destek veren belediyelere kayyum atanmasını protesto için oturma eylemini organize eden Fatoş Nesteren Davutoğlu'nun 35 bin lira maaş ile İzmir Büyükşehir Belediyesinde iş başı yaptığını söyledi.

Tunç Soyer'in Demirtaş sevgisinin, Davutoğlu'na verilen astronomik ücreti izah eden bir ayrıntı olduğunu vurgulayan Osmanağaoğlu, şöyle devam etti:

'FETö ve terör örgütleriyle irtibatı ve iltisakı nedeniyle görevinden uzaklaştırılan isimleri belediye şirketlerinde yüksek ücretli maaşlarla görevlendiren ve sahip çıkan CHP zihniyetinin belediyecilik anlayışının tezahürü olan bu yaşananlar haddi aşmakta, sabrı zorlamaktadır. Elbette hukuka aykırılıklar incelenecek, gereken adımlar atılacaktır. Lakin siyaseti teröristlere sahip çıkmak için araç olarak kullanan, İzmirlinin ve belediyenin kaynaklarını İzmirliyi ve Türk milletini kışkırtmak için seferber eden, Atatürk'ü, Cumhuriyeti, ve İzmir ruhunu itibarsızlaştıracak adımlarla sınırları zorlayan bu zihniyetin yaptıklarının cevapsız kalmayacağı da bilinmelidir.'

Osmanağaoğlu, Tunç Soyer'in, tek bir şirketin katılımıyla düzenlediği ihaleye 254 bin lira bedel ödeyerek, masa üstü oyun aldığını savundu.

Cumhuriyet Gazetesi'nin yayıncısı Yenigün Haber Ajansı Basın ve Yayıncılık Anonim şirketi tarafından kazanılan ihaleye konu oyunun adının 'Yaşasın Cumhuriyet' olduğunu anlatan Osmanağaoğlu, şunları kaydetti:

'Daha önce Mustafa Kemal Atatürk imzalı maskelerle gündeme gelen Tunç Soyer, bu kez de Cumhuriyet oyunu ile gündeme gelmiştir. Zaten Tunç Soyer için Atatürk bir maske, Cumhuriyet bir oyundur. çocuklarımıza cumhuriyet tarihi öğretmek için üretildiği iddia edilen bu oyundan toplu alım yapılmışken, birkaç paketin CHP'nin üst düzey yöneticilerine yollanması isabetli olacaktır. Türk çocuğu atasını da atasının ona emanet ettiği cumhuriyeti de çok iyi bilmektedir. Esas bilinçlenme 'Mustafa Kemal'in askerleriyiz' cümlesinden rahatsız olan, SİHA'ların PKK'lıları inlerinde vurmasına karşı çıkan, kendi devletini Avrupalı basın kuruluşlarına şikayet eden CHP yönetimine lazımdır. Unutulmamalıdır ki Tunç Soyer, sadece İzmir'e zarar veren bir yöresel felaket değildir. Soyer, etkisini şehrin sınırları ötesine taşımayı bilmiş ve ulusal bir tehlike haline gelmiştir. Peygamberimize hayasızca hücum eden ve Cumhurbaşkanına ahlak dışı saldırılar tertip eden Charlie Hebdo dergisi, arkasında Tunç Soyer'in eşi Neptün hanımın desteğini bulabilmektedir.'


Hibya Haber Ajansı

YORUMLAR 0
7 + 9 =Bursa’da sahipsiz hayvanlar da bayram etti

Bursa’da sahipsiz hayvanlar da bayram etti

Bakan Koca’dan ‘kontrolü ele alalım’ çağrısı

Bakan Koca’dan ‘kontrolü ele alalım’ çağrısı

Vaka Sayısı 11 Bini Geçti

Vaka Sayısı 11 Bini Geçti

REKLAM
Tıp Fakültesi Öğrencisi Onur Alp Eker Hayatını Kaybetti

Tıp Fakültesi Öğrencisi Onur Alp Eker Hayatını Kaybetti

Vaka Sayılarında Yüzde 30 Artış Var !

Vaka Sayılarında Yüzde 30 Artış Var !

Çocuklar Kurban Kesilirken Bakmalı Mı?

Çocuklar Kurban Kesilirken Bakmalı Mı?

Foto Galeri Video Galeri Son Dakika Siyaset Nöbetçi Eczaneler Fikstür Spor Teknoloji Biyografi

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.

Son Yeni Haber

İstanbul / Türkiye
0546 285 3790