SON DAKİKA
Anasayfa / Genel / İzmir'de kendisi okuyamayan otomotivci okul yaptırmak istiyor

İzmir'de kendisi okuyamayan otomotivci okul yaptırmak istiyor

12.10.2021 11:25 | Son Güncelleme: 12.10.2021 12:03
İzmir'de tek odalı evde 3 kardeşi ve annesi ile hayat mücadelesi veren Hüseyin Badur, kurduğu firmada yılda 400 araç satışı yapıyor. Küçük yaşta ailesinin sorumluluğunu üzerine alan Hüseyin Badur, şimdiki hayalinin memleketine okul yaptırmak olduğunu söyledi.

İzmir'de kendisi okuyamayan otomotivci okul yaptırmak istiyor

İZMİR(İGFA)- Küçük yaşta babasını kaybettiğini, 4 kardeş ve ailesinin sorumluluğunu üstlendiğini söyleyen& Armi Otomotiv Genel Müdürü Hüseyin Badur, '“1989 Mardin doğumluyum. İzmir Kadifekale'de büyüdüm.& Büfelerde komilik yaptım. Ayakkabıcıda çalıştım. Yıkama işi yaptım. Midye sattım. Gevrek sattım. Sanayide çıraklık yaptım. 10 yıl sanayide tamircide çalıştım. Tek bir araçla kiralama işine girdim. Ondan sonra iki araba, üç araba derken 40 araçlık filom oldu. Sonra inşaat sektörüne de el attım. Yaptım sattım. Temelden daire satıyordum. Oto galeri işine girdim. Yılda 400 aracın satışına aracılık yapıyorum. Hedefim yıllık 1000 araç satışına aracılık yapmak” diyerek& tek başına mücadele ile kendi dükkanını aldığını belirtti.

En büyük amacının 5 yıl içinde Mardin'de bir okul yaptırarak gençlerin okumasına katkıda bulunmak istediğini söyleyen Badur, 'Okuyup bir yerlere gelmesini istiyorum. Bütün çocukların eğitimden eksik kalmaması için elimden geleni yapacağım. Okumak tabi ki her şey değil ama çok önemli. Hırs ve emek her şeyin başı. Babamı erken yaşta kaybetmenin zorluklarını yaşadım. Ama hiçbir zaman pes etmedim. Hayalimdeki okulu en kısa sürede yapmak istiyorum. Bu hedef beni daha çok çalışmamı sağlıyor” dedi.

Kaynak: İGF Haber Ajansı (İGFA)

YORUMLAR 0
6 + 7 =Ünal Mural: 'Neden Kocaeli Kartepe'de 321 dönüm arazi  satılıyor'

Ünal Mural: 'Neden Kocaeli Kartepe'de 321 dönüm arazi satılıyor'

Kocaeli Gölcük'te asfalt çalışması

Kocaeli Gölcük'te asfalt çalışması

Manisa'da Demirci HİS Göleti yapımı

Manisa'da Demirci HİS Göleti yapımı

REKLAM
Manisa Büyükşehir'den sportif 'Hedef' ziyareti

Manisa Büyükşehir'den sportif 'Hedef' ziyareti

Muğla'da 'Sen de Gel Down Kafe'

Muğla'da 'Sen de Gel Down Kafe'

Coşkunöz'ün Let-X İSG programı ISAF'ta görücüye çıktı

Coşkunöz'ün Let-X İSG programı ISAF'ta görücüye çıktı


Video Galeri Foto Galeri Son Dakika Biyografi Siyaset Teknoloji Spor Fikstür Nöbetçi Eczaneler

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.

Son Yeni Haber

İstanbul / Türkiye
info@sonyenihaber.com