SON DAKİKA
Anasayfa / Ekonomi / İzmir'de MüSİAD, Kenya ile ticareti konuştu

İzmir'de MüSİAD, Kenya ile ticareti konuştu

30.08.2021 12:25 | Son Güncelleme: 30.08.2021 13:33
MüSİAD İzmir şubesi, Kenya Büyükelçisi Korgeneral Johnson Mogoa K.Ondieki'ni misafir ederek 'Kenya İle İş Yapmak' konulu toplantı düzenledi.

İzmir'de MüSİAD, Kenya ile ticareti konuştu

İZMİR (İGFA) - Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) İzmir şubesi, Bilal Saygılı Camii ve Külliyesi Ertuğrul Gazi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen “Kenya İle İş Yapmak” konulu toplantıda Kenya Ankara Büyükelçisi E. Korgeneral Johnson Mogoa K.Ondieki’ni konuk etti. Türkiye ile Kenya arasındaki ticaretin masaya yatırıldığı toplantıda İzmir-Kenya ticaretine yönelik fırsatlar değerlendirildi. MÜSİAD İzmir Başkan Yardımcısı ve Global Saha-Dış İlişkiler Kurulu Başkanı Zekeriya Hazırbulan, iş seyahati nedeniyle toplantıya katılamayan MÜSİAD İzmir Başkanı Bilal Saygılı’nın selamlarını ileterek başladığı toplantıda , Türkiye’nin en güçlü dünyanın sayılı sermaye platformlarından MÜSİAD’ın Türkiye’de 89 noktada, dünyada 95 ülkede 225 irtibat noktasıyla etkinliğinden söz ederek Büyükelçi Ondieki’ni ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Konuşmasında MÜSİAD’ın Afrika’da 13 şube ve 2 temsilcilikle hizmet verdiğini hatırlatan Hazırbulan, Sn. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın öncülüğünde Türkiye’nin “Afrika’ya Açılım Politikası” ile son 18 yılda siyasi, insani, ekonomik ve kültür alanlar başta olmak üzere birçok boyutta başarılı çalışmalar yürüttüğünü ve MÜSİAD’ın da kıtada etkinliğini arttırdığını kaydetti.

KENYA ÖNEMLİ BİR MERKEZ

Hazırbulan, “Türkiye; Asya, Avrupa ve Afrika kıtaların kesişme noktasında enerji, ulaştırma ve iletişim ağlarının merkezinde stratejik ülkelerinden biri konumundadır. Benzer şekilde Kenya da bölgesinde stratejik konumuyla öne çıkmaktadır. Afrika, gelecek için önemli bir coğrafya ve aktördür. Bu bağlamda Kenya da önemli bir merkez, önemli bir stratejik alan ve bizim Afrika’daki stratejik ortaklarımızdan bir tanesidir. Afrika’yla aramızda kardeşlik hukuku var. Ticari ilişkilerimizi de bu kardeşlik hukuku temelinde geliştiriyoruz. İş insanları olarak İzmir ve Kenya’nın sahip olduğu avantajları en iyi şekilde değerlendireceğimize inanıyoruz. MÜSİAD İzmir iş dünyası temsilcileri olarak karşılıklı güven tesis ederek Kenya’yla ekonomik ilişkilerimizi hep birlikte geliştirip güçlendireceğiz.” dedi.

Kaynak: İGF Haber Ajansı (İGFA)

YORUMLAR 0
2 + 7 =Borçlar için devletle el sıkışılıyor

Borçlar için devletle el sıkışılıyor

Yüz yüze eğitim kırtasiye satışlarını arttırdı

Yüz yüze eğitim kırtasiye satışlarını arttırdı

Dünya Türk üzümünü tercih etti

Dünya Türk üzümünü tercih etti

REKLAM
HT Solar'dan Kırşehir'e GES

HT Solar'dan Kırşehir'e GES

MüSİAD Bursa'dan Safir Berry'e ziyaret

MüSİAD Bursa'dan Safir Berry'e ziyaret

Merkez Bankası'ndan 'Dijital TL' hazırlığı

Merkez Bankası'ndan 'Dijital TL' hazırlığı


Video Galeri Foto Galeri Son Dakika Biyografi Siyaset Teknoloji Spor Fikstür Nöbetçi Eczaneler

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.

Son Yeni Haber

İstanbul / Türkiye
info@sonyenihaber.com