SON DAKİKA
Anasayfa / Ekonomi / İzmir’de MüSİAD’dan Kızılay’a kan bağışı

İzmir’de MüSİAD’dan Kızılay’a kan bağışı

6.08.2021 09:45: | Son Güncelleme: 06.08.2021 09:54
MüSİAD İzmir Başkanı Bilal Saygılı başkanlığında MüSİAD İzmir üyeleri, Türk Kızılayı Ege Bölge Kan Merkezi Bölge Müdürü Dr. Gökay Gök'ün ev sahipliğinde son zamanlarda azalan kan bağışına dikkat çekmek amacıyla kampanya düzenledi.

İzmir’de MüSİAD’dan Kızılay’a kan bağışı

İZMİR (İGFA) - Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MüSİAD) İzmir şubesi üyeleri, pandemi ve yaz dönemi nedeniyle kan stoklarının kritik seviyeye yaklaştığı dönemde kan bağışına dikkat çekmek ve destek olmak için etkinlik gerçekleştirerek kan bağışında bulundular.

MüSİAD İzmir Başkanı Bilal Saygılı, toplumsal dayanışmanın her zamankinden önemli olduğu bugünlerde MüSİAD İzmir ailesi olarak sosyal sorumluluk projeleri kapsamında Kızılay'a kan bağışında bulunduklarını ifade etti.

Türk Kızılayı Ege Bölge Kan Merkezinde düzenlenen programda konuşan Türk Kızılayı Ege Bölge Kan Merkezi Müdürü Dr. Gökay Gök ise şu anda gönüllü kan bağışçısı bulmakta çok sıkıntı çektiklerini belirterek, 'Sorumluluk alanlarındaki Manisa, Aydın ve İzmir illerinde kan kullanan 95 hastanenin kanını temin etmekte çok zorlanıyoruz. Bulamadığımız için belki de bazı ameliyatlar erteleniyor. Bunları yaşamamak için özellikle Ağustos ayında 18 ile 65 yaş arasındaki tüm vatandaşlarımızı kan bağışına davet ediyorum' diye konuştu.

Her kan bağışı sonrasında bağışçı adına bir fidan dikildiğini söyleyen Gök, sıkıntılı günlerde kendilerine destek veren MüSİAD İzmir Başkanı Bilal Saygılı'ya ve üyelere teşekkür etti.

Kaynak: İGF Haber Ajansı (İGFA)

YORUMLAR 0
3 + 7 =Tarımsal Girdi Fiyat Endeksi en yüksek seviyeyi gördü

Tarımsal Girdi Fiyat Endeksi en yüksek seviyeyi gördü

Ege Bölgesi ihracatta ABD ve İtalya'yı geçti

Ege Bölgesi ihracatta ABD ve İtalya'yı geçti

İkinci el otomobil piyasası hareketlendi

İkinci el otomobil piyasası hareketlendi

REKLAM
GüNSEL dünya vitrininde

GüNSEL dünya vitrininde

Kuru domates ihracatı 100 milyon dolara koşuyor

Kuru domates ihracatı 100 milyon dolara koşuyor

Gözler 'faiz' kararı için 23 Eylül'de

Gözler 'faiz' kararı için 23 Eylül'de


Video Galeri Foto Galeri Son Dakika Biyografi Siyaset Teknoloji Spor Fikstür Nöbetçi Eczaneler

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.

Son Yeni Haber

İstanbul / Türkiye
info@sonyenihaber.com