SON DAKİKA
Anasayfa / Genel / İzmit AÇEV'de Dünya Kız çocukları mesajı

İzmit AÇEV'de Dünya Kız çocukları mesajı

11.10.2021 22:10 | Son Güncelleme: 11.10.2021 23:37
İzmit Belediyesi ve Anne çocuk Eğitim Vakfı (AçEV) 11 Ekim Dünya Kız çocukları Günü'nde farkındalık yaratmak için 'çocuk Yaşta Erken ve Zorla Evliliklerin önlenmesi' konusunu konuştu.

İzmit AÇEV'de Dünya Kız çocukları mesajı

İZMİT(İGFA)- Kız çocuklarının haklarına dikkat çekilen program dahilinde İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet ve Kocaeli Berberler Odası Başkanı Mustafa Bozkurt, çocukların gelişimlerini ve iyi olma hallerini olumsuz yönde etkileyen her türlü ihmal ve istismarın önlenmesinde en güçlü aktörlerden biri, kız çocuklarının kahramanları olan babaların yoğun olarak vakit geçirdiği berber esnafını ziyaret etti. Hürriyet’e, Sarbaş Yönetim Kurulu Başkanı çetin Sarıca, Koordinatörler Hakan Yalçın, Osman İlhan Cebeci ve Ozan Aksu, İzmit Kent Konseyi Başkanı Hüseyin Erol, STK ve Esnaf Masası üyeleri Cem Serhat Dayanç, Eray Bodur, Birol Sağlam ve Nurullah özer ile Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürü Sinem Gülenç eşlik etti.&

'Babayım, çocuk haklarına saygılıyım” yazılı önlük, penuar, sticker ve broşürler dağıtılan program için yaptığı ziyaretlerde konuşan Başkan Hürriyet, “Bugün Dünya Kız çocukları Günü. Toplumsal cinsiyet eşitliğini her platformda dillendirmeye ve desteklemeye gayret ediyoruz. özellikle küçük yaşta kız çocuklarımızın evlendirilmesin, eğitimlerine devam edebilsinler istiyoruz. Kendi ayakları üzerinde durabilen bireyler olmaları noktasında güzel çalışmalara imza atmak nasip olsun. Bu farkındalık gününde destek veren değerli Berberler Odası Başkanımıza ve bütün berberlerimize çok teşekkür ediyorum” dedi.

Kaynak: İGF Haber Ajansı (İGFA)

YORUMLAR 0
1 + 9 =Ünal Mural: 'Neden Kocaeli Kartepe'de 321 dönüm arazi  satılıyor'

Ünal Mural: 'Neden Kocaeli Kartepe'de 321 dönüm arazi satılıyor'

Kocaeli Gölcük'te asfalt çalışması

Kocaeli Gölcük'te asfalt çalışması

Manisa'da Demirci HİS Göleti yapımı

Manisa'da Demirci HİS Göleti yapımı

REKLAM
Manisa Büyükşehir'den sportif 'Hedef' ziyareti

Manisa Büyükşehir'den sportif 'Hedef' ziyareti

Muğla'da 'Sen de Gel Down Kafe'

Muğla'da 'Sen de Gel Down Kafe'

Coşkunöz'ün Let-X İSG programı ISAF'ta görücüye çıktı

Coşkunöz'ün Let-X İSG programı ISAF'ta görücüye çıktı


Video Galeri Foto Galeri Son Dakika Biyografi Siyaset Teknoloji Spor Fikstür Nöbetçi Eczaneler

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.

Son Yeni Haber

İstanbul / Türkiye
info@sonyenihaber.com