SON DAKİKA
Anasayfa / Gündem / Kamu Görevlilerine Toplu Sözleşme çağrısı

Kamu Görevlilerine Toplu Sözleşme çağrısı

17.11.2020 16:14 | Son Güncelleme: 17.11.2020 16:22
Türk Sağlık Sen Kocaeli şubesi Başkanı ömer çeker, kamu çalışanlarına seslenerek, “Kamu görevlileri beş dönemdir kendilerini mağdur eden sarı sendikayı

Kamu Görevlilerine Toplu Sözleşme çağrısı

Türk Sağlık Sen Kocaeli şubesi Başkanı ömer çeker, kamu çalışanlarına seslenerek, “Kamu görevlileri beş dönemdir kendilerini mağdur eden sarı sendikayı toplu sözleşme masasına oturtmamalıdır” dedi.

Türk Sağlık Sen Kocaeli şube Başkanı ömer çeker, sağlık iş kolundaki ve çalışma hayatındaki gelişmeler hakkında temsilcileri bilgilendirdi. şube Başkanı çeker 'Sağlık çalışanının geleceğine umutla bakabilmesi, sofrasındaki çeşitliğin artması ve milli gelirden payına düşenin alınması için, sağlık iş kolunda görev yapan çalışanların görev tanımlarına uygun huzurlu bir ortamda görevlerini icra edebilmeleri ve çalışanların sorunlarının çözüme kavuşturulması için her platformda 7/24 mücadelemize devam etmekteyiz. 2010 yılında toplu görüşmeden toplu sözleşme dönemine geçildikten sonra malum sendika kamu çalışanlarının haklarını toplu sözleşme masasında yeterince savunmamıştır.' dedi. Enflasyon karşısında mağdur olduklarını dile getiren çeker '2021 yılı kamu çalışanları için önemli bir yıl olacaktır. Yetkili sendika ile kamu iş vereni 2022 ve 2023 yılının ekonomik sosyal haklarının artışı için 01 ile 30 Ağustos 2021 tarihleri arasında kamu çalışanlarına yapılacak zam artışları görüşülüp karara bağlanacaktır. Kamu çalışanları beş dönemdir kendilerini mağdur eden sarı sendikayı tekrar toplu sözleşme masasına oturtmamalıdırlar” diye konuştu. (BSHA – Bilim ve Sağlık Haber Ajansı) 

Kaynak: BSHA

YORUMLAR 0
2 + 4 =Akşener; Uzay Programının içinde Yap-İşlet-Devret modeli var

Akşener; Uzay Programının içinde Yap-İşlet-Devret modeli var

Erdoğan, Türkiye'nin uzay programını açıkladı

Erdoğan, Türkiye'nin uzay programını açıkladı

Mecidiyeköy meydanı yenileniyor

Mecidiyeköy meydanı yenileniyor

REKLAM
Sivas'da deprem

Sivas'da deprem

Yerli parmak izi tanıma sisteminde son aşamaya gelindi

Yerli parmak izi tanıma sisteminde son aşamaya gelindi

Erdoğan, YöK Anadolu Projesi tanıtım toplantısına katıldı

Erdoğan, YöK Anadolu Projesi tanıtım toplantısına katıldı

Foto Galeri Video Galeri Son Dakika Oyun Oyna Nöbetçi Eczaneler Fikstür Spor Teknoloji Biyografi

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.

Son Yeni Haber

İstanbul / Türkiye
0546 285 3790