SON DAKİKA
Anasayfa / Genel / Kayseri Bilim şenliği'ne yoğun ilgi

Kayseri Bilim şenliği'ne yoğun ilgi

20.09.2021 14:33 | Son Güncelleme: 20.09.2021 14:45
Kayseri Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki Türkiye'deki 6 TüBİTAK destekli bilim merkezinden birisi olan Kayseri Bilim Merkezi'nin düzenlediği 5. Bilim şenliği sona erdi. 3 gün süren bilim şenliği etkinliğine yaklaşık 8 bin kişi katıldı.

Kayseri Bilim şenliği'ne yoğun ilgi

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA) Geleneksel hale gelen Bilim şenliği’nin 5’incisi dolu dolu geçerken, 17, 18 ve 19 Eylül tarihlerinde gerçekleşen şenlikte 45 farklı atölye çalışması, her güne bir söyleşi, her gün bilim gösterileri, artırılmış gerçeklik uygulamaları, Kayseri Bilim Merkezi Gezileri gibi tematik atölye çalışmalarının yanı sıra randevulu atölyeler, mutluluk atölyesi, ritmimizi keşfedelim, engelden kaçan robot, yıldız avcıları, ‘Ekibimle Proje Planlıyorum’ gibi etkinlikler yer aldı.

BİNLERCE Kİşİ KATILDI

Kayseri Bilim Merkezi’nde gerçekleşen ve 7’den 70’e bilim meraklılarının ilgisini çekecek hemen her konunun yer aldığı Bilim şenliği etkinliğine yaklaşık 8 bin kişi katılırken, ‘Artırılmış gerçeklik ile hücreyi keşfediyorum, artırılmış gerçeklikle vücudumu keşfediyorum, klorofil eldesi ve floresans olayı, benim fosilim, meyvelerin DNA'sı, renkleri ayrıştır (kromotografi), DOC, kodla-hama, origami mikroskop, ahşap atölyesi, cıt cıt devreler, el kremi, dezenfektan yapımı, yapay kar, kendi indikatörümüzü yapalım, su analizleri (su sertliği, klor tayini), oyun hamurdan molekül modelleme, şişede eğlenceli nanosıvı kompleks bileşik-iyonik bileşiklerin eldesi, bukalemun, mavi şişe, siperlik tasarlıyorum, flextangle (sonsuz döngüler), kaleydoskop, origami, atık malzeme ve pipetten uçurtma’ gibi faaliyetler de katılımcılar ile gerçekleştirildi.

KURUM VE KURULUşLAR DESTEKLEDİ

3 gün süren ve büyük bir coşku ile yapılan 5. Bilim şenliği etkinliği, Kayseri İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Kayseri Orman Bölge Müdürlüğü, Kayseri İl Emniyet Müdürlüğü, Abdullah Gül üniversitesi ve Erciyes üniversitesi gibi kurum ve kuruluşlar tarafından desteklendi.

Kaynak: İGF Haber Ajansı (İGFA)

YORUMLAR 0
5 + 1 =ANKET

Hangi takımı tutuyorsunuz?
 Meteoroloji'den 'kuvvetli yağış' uyarısı!

Meteoroloji'den 'kuvvetli yağış' uyarısı!

Adıyaman'da terör operasyonu

Adıyaman'da terör operasyonu

Niğde'de apartman boşluğunda canına kıydı

Niğde'de apartman boşluğunda canına kıydı

REKLAM
Adıyaman'da kendini kesti hastanelik oldu

Adıyaman'da kendini kesti hastanelik oldu

Otomobil kapısı bisiklet sürücüsünü yaraladı

Otomobil kapısı bisiklet sürücüsünü yaraladı

İDO ve BUDO seferlerine poyraz engeli!

İDO ve BUDO seferlerine poyraz engeli!


Video Galeri Foto Galeri Son Dakika Biyografi Siyaset Teknoloji Spor Fikstür Nöbetçi Eczaneler

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.

Son Yeni Haber

İstanbul / Türkiye
info@sonyenihaber.com