SON DAKİKA
Anasayfa / Siyaset / Kılıçdaroğlu, gazilerle buluştu

Kılıçdaroğlu, gazilerle buluştu

22.09.2021 12:28 | Son Güncelleme: 22.09.2021 13:21
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara'da çankaya Belediyesi Zübeyde Hanım Sosyal Tesisleri'nde Gaziler Haftası kapsamında gazilerle kahvaltılı toplantıda bir araya geldi.

Kılıçdaroğlu, gazilerle buluştu

ANKARA (İGFA) - CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara çankaya'da şehit aileleri ve gazilerle bir araya geldi. Toplantıya Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ve çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen de katıldı. Kılıçdaroğlu tesise girerken ona tekerlekli sandalyesindeki bir gazi eşlik etti. .

21 MADDEDE MECLİS GüNDEMİNE GELECEK

Tunceli çemişgezek’de 1997 yılında yaralanan gazi Mehmet çelik, Kılıçdaroğlu önderliğinde şehit Aileleri ve Gaziler Koordinasyon Merkezi’nin kurulduğunu belirterek, şehit aileleri ve gazilerin 21 maddelik taleplerini CHP’ye sunduklarını ve TBMM açıldığında bu taleplerin yerine getirilmesi için Meclis gündemine geleceğini söyledi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, programda yaptığı konuşmada, söylenecek çok fazla söz olduğunu belirterek, 'Yeri geliyor şehit ve gazilerimizi yere göğe sığdıramıyoruz. Uygulamaya gelince tam tersi bir tabloyla karşılaşıyoruz. Gazi olmak, şehit olmak sıradan olay değil. İnsanlar bedel ödüyorlar, vatanları ve bayrakları için. Onlar bedel öderken bizler evimizde rahat uyuyabiliyoruz. Dolayısıyla gazi ve şehit yakınlarımız için siyaset kurumu üstüne düşen görevi yapmamıştır. Bir kaplama diş için 2 sene sonra kaplama dişini yaptıracağız diye bir anlayış egemense, biz o zaman gazilerimize saygı duymuyoruz demektir' diye konuştu.

İNGİLTERE’Yİ öRNEK GöSTERDİ

Kılıçdaroğlu konuşmasında, 'İngiltere’de bir gazi mağazaya gittiğinde anons edilir ‘falan gazi mağazamızı onurlandırmıştır’ diye. Onlar böyle yaparken biz ne yapıyoruz. Sağolsun Mansur başkanımız da bir uygulama başlattı. Kartı okutan gazimize ‘Vatan size minnettardır ’ diyor… Bunun seslendirilmesi ve gereğinin yapılması lazım. Yapılmadığı takdirde söylenen sözler havada kalıyor. Kore, Kıbrıs, terör, 15 Temmuz gazimiz var. Her birisi ayrı statüye tabi. Ne için? Gazi gazidir, şehit şehittir. Hepinizin huzurunda önce TBMM Başkanı Sayın şentop’a açık çağrıda bulunuyorum. Sonra siyasi parti genel başkanlarına açık çağrıda bulunuyorum. şehit yakınları ve gaziler konusunda var olan farklılıkları gidermek konusunda çalışma yapalım. Siz teklif verin destekleyelim. Biz çalışma yaptık, sunduk görüşülmüyor. Muhalefet verdi diye görüşülmüyor olabilir. Siz verin, biz destek verelim. önemli olan sorunu büyütmek değil, çözmektir' dedi.

öte yandan CHP Sosyal Politikalardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Yüksel Taşkın da 9 Eylül’ün Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e mareşallik ve gazilik unvanın verildiğini hatırlattı. Taşkın, “Ben sosyal politikalardan sorumlu genel başkan yardımcısı olarak vurgulamak istiyorum. Bu alanda adil bir politika uygulanması bizim için son derece önemli… Yakın zamanlarda hemen hemen bütün CHP’li belediyelerimizde benzer şehit aileleri ve gaziler koordinasyon merkezi kurulması sürecini başlattık. Ankara ve İstanbul’da kurduk, yakında İzmir’de de kurulacak” dedi.

Program sırasında Kılıçdaroğlu’na gaziler kalpak ve kalem hediye etti.

 

şehit Aileleri ve Gaziler Buluşması #Ankara https://t.co/ATsTouuhbv

— CHP ???????? (@herkesicinCHP) September 22, 2021

Kaynak: İGF Haber Ajansı (İGFA)

YORUMLAR 0
1 + 5 =Erdoğan'dan kadına yönelik şiddete 'sıfır tolerans' mesajı

Erdoğan'dan kadına yönelik şiddete 'sıfır tolerans' mesajı

CHP'li Vekil Yalım'dan 'mazot desteği' çağrısı

CHP'li Vekil Yalım'dan 'mazot desteği' çağrısı

Babacan, Aydın'dan seslendi: 'Kara listeye gidiyoruz'

Babacan, Aydın'dan seslendi: 'Kara listeye gidiyoruz'

REKLAM
İmamoğlu'dan şehir dışı izinlere 'parti terbiyesi' yorumu

İmamoğlu'dan şehir dışı izinlere 'parti terbiyesi' yorumu

Merkez Bankası'nın faiz kararına Babacan yorumu

Merkez Bankası'nın faiz kararına Babacan yorumu

Milletvekili Sarıbal: 'Marmarabirlik, üreticiyi özel sektörün insafına bırakmamalı'

Milletvekili Sarıbal: 'Marmarabirlik, üreticiyi özel sektörün insafına bırakmamalı'


Video Galeri Foto Galeri Son Dakika Biyografi Siyaset Teknoloji Spor Fikstür Nöbetçi Eczaneler

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.

Son Yeni Haber

İstanbul / Türkiye
info@sonyenihaber.com