SON DAKİKA
Anasayfa / Siyaset / Kılıçdaroğlu: 'Sığınmacılara değil, izin verenlere kızın'

Kılıçdaroğlu: 'Sığınmacılara değil, izin verenlere kızın'

25.08.2021 13:00 | Son Güncelleme: 25.08.2021 16:02
Ankara'da kanaat önderleri ve STK temsilcileriyle buluşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 'Sığınmacıların günahı yok! Onları getirenlere, izin verenlere kızacaksınız' dedi.

Kılıçdaroğlu: 'Sığınmacılara değil, izin verenlere kızın'

ANKARA (İGFA) - Ankara'da kanaat önderleri, muhtarlar ve STK temsilcileriyle buluşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye'de izlenen yanlış politikalar dolayısıyla hem sığınmacıların, hem de kendilerinin mahvolduğunu söyledi. Avrupa ile göçmen pazarlığı yapıldığı iddiasına tepki gösteren ve "Biz sizin taşeronunuz muyuz? Siz alın" ifadesini kullanan Kılıçdaroğlu, "Sığınmacılara niye kızıyoruz, onların günahı yok. Onları getirenlere, izin verenlere kızacaksınız" dedi. En geç iki sene içinde mülteci sorununu çözeceklerini ifade eden Kılıçdaroğlu, "O kardeşlerimizin evlerini, yollarını, okullarını yapacağız. Sonra kardeşlerimize diyeceğiz ki buyrun kardeşim. Parasını nereden alacağız? Avrupa'dan alacağız. Gaziantep'teki sanayicilerimize gideceğiz, sizi teşvik ediyoruz, gidin oralarda fabrika kurun diyeceğiz. Esad'la görüşeceğiz. Güvenliklerini gerekirse beraber sağlayacağız. Herkes kendi ülkesinde huzur içinde yaşayacak" dedi. Merkez Bankası'ındaki döviz rezervleriyle ilgili olarak da değerlendirmelerde bulunan Kemal Kılıçdaroğlu, "Merkez Bankası’nın rezervinin 109 milyar dolar olduğu, yakında 115 milyar olacağını söyledi devleti yöneten kişi. 109 milyar lira, artı 6,5 milyar da IMF’den gelecek. 115 milyar dolar kimin parası? Katar, Güney Kore’den borçlanmışız, IMF’den para almışız. Bu para bizim paramız değil. Gerçekte Merkez Bankası’nın döviz rezervi eksi 53 milyar 200 milyon dolar. Devleti yöneten kişilerin halka doğruyu söylemesi gerek" diye konuştu.

Kaynak: İGF Haber Ajansı (İGFA)

YORUMLAR 0
1 + 7 =Şahin Mengü son yolculuğuna uğurlandı

Şahin Mengü son yolculuğuna uğurlandı

Her bölgeye 12 milletvekili!

Her bölgeye 12 milletvekili!

Siyasetçi Şahin Mengü hayatını kaybetti

Siyasetçi Şahin Mengü hayatını kaybetti

REKLAM
İzmit'te İZGEM'i Akşener'le birlikte açtılar

İzmit'te İZGEM'i Akşener'le birlikte açtılar

İnce: 'Yüzde 50+1 ile Türkiye'yi yönetmeye talibiz'

İnce: 'Yüzde 50+1 ile Türkiye'yi yönetmeye talibiz'

Babacan: 'Ben görüyorum, ya sen?'

Babacan: 'Ben görüyorum, ya sen?'


Video Galeri Foto Galeri Son Dakika Biyografi Siyaset Teknoloji Spor Fikstür Nöbetçi Eczaneler

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.

Son Yeni Haber

İstanbul / Türkiye
info@sonyenihaber.com