SON DAKİKA
Anasayfa / Dünya / KKTC Cumhurbaşkanı: 'Eleştirenleri kınıyorum'

KKTC Cumhurbaşkanı: 'Eleştirenleri kınıyorum'

8.09.2021 16:30: | Son Güncelleme: 08.09.2021 18:03
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, 3-7 Eylül 2021'de Türkiye'nin çeşitli illerinde gerçekleştirdiği ziyaretlerin ardından ülkesine döndü.

KKTC Cumhurbaşkanı: 'Eleştirenleri kınıyorum'

KKTC (İGFA)- KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Ercan Havalimanı'nda Türkiye ziyareti ve Rum kesiminde Eğitim Bakanlığı'nın, ortaöğretim öğretmenlerinden, ‘Oxford Discover Futures 3 Workbook’ isimli kitabı öğrencilere dağıtmadan önce Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile ilgili bölümü ‘yırtmaları’ yönünde talimat içeren genelge göndermesine ilişkin açıklamalarda bulundu.Cumhurbaşkanı Tatar, "Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün nasıl bir lider olduğunu bu saatten sonra tartışmanın hiçbir anlamı yok çünkü bütün dünya Mustafa Kemal Atatürk'ün nasıl büyük bir komutan ve lider olduğunu, Türkiye'nin kurucusu olduğunu kabul etmiştir. Rum tarafındaki bir kitapta Atatürk'ün fotoğrafını çıkartıp da yerine başka bir şey koymanın anlamı yoktur, kendilerini böyle bir davranıştan dolayı kınıyorum" ifadelerini kullandı. Öte yandan 4 gün boyunca çok önemli ve başarılı görüşmeler gerçekleştirdiğini vurgulayan Cumhurbaşkanı Tatar, şunları kaydetti.  “Fevkalade memnunum çünkü Türkiye bizim anavatanımız, gerçekten her boyutuyla KKTC’ye büyük katkı ve yardımları olan bir ülke, böyle bir ülkede çeşitli bölgelerde ziyaretler yapmam halkla bir araya gelmem, demeçler vermem değerlendirmeler yapmam ve bunların medyada yansıması KKTC’nin yararına ve çıkarınadır. Oradan KKTC’ye daha olumlu bir bakış açısı oluşturması bakımından da temaslarım önemli ve değerlidir. Netice vericidir”. Cumhurbaşkanı Tatar KKTC’ye Döndü. 

Kaynak: İGF Haber Ajansı (İGFA)

YORUMLAR 0
1 + 6 =İngiltere'nin ikinci kadın bakanı oldu

İngiltere'nin ikinci kadın bakanı oldu

Almanya'da aşın varsa kebaplar bedava

Almanya'da aşın varsa kebaplar bedava

İspanya'da 'bomba' tahliyesi!

İspanya'da 'bomba' tahliyesi!

REKLAM
4 astronotun uzay yolculuğu başladı

4 astronotun uzay yolculuğu başladı

Türk Dünyası başkentliğine 'Bursa' iddiası

Türk Dünyası başkentliğine 'Bursa' iddiası

Hollanda 'sosyal mesafeyi' kaldırıyor

Hollanda 'sosyal mesafeyi' kaldırıyor


Video Galeri Foto Galeri Son Dakika Biyografi Siyaset Teknoloji Spor Fikstür Nöbetçi Eczaneler

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.

Son Yeni Haber

İstanbul / Türkiye
info@sonyenihaber.com