SON DAKİKA
Anasayfa / Genel / Koca Sinan’ın 450 yıllık eseri için imza kampanyası

Koca Sinan’ın 450 yıllık eseri için imza kampanyası

1.12.2020 16:00:
Lüleburgaz Belediye Başkanı Murat Gerenli’nin, “Sıbyan Mektebi tarih müzesi olsun” çağrısı yanıt buldu.

Koca Sinan’ın 450 yıllık eseri için imza kampanyası

Çok sayıda vatandaş Mimar Sinan’ın ustalık eseri 450 yıllık tarihi binanın müze olması gerektiği fikrine katılırken, bir vatandaş Change.org adresi üzerinden “Sıbyan Mektebi Tarih Müzesi Olmalı” başlığıyla imza kampanyası başlattı.

Lüleburgaz Belediye Başkanı Murat Gerenli’nin Edirne Anıtlar Kurulu tarafından restorasyonuna başlanan Mimar Sinan’ın ustalık eseri 450 yıllık geçmişiyle yıllara meydan okuyan Sıbyan Mektebi’nin “Tarih müzesi olsun” çağrısı vatandaşlardan karşılık buldu. Lüleburgaz’da bir vatandaşın Change.org adresi üzerinden “Sıbyan Mektebi Tarih Müzesi olmalı” başlığıyla imza kampanyası başlattığı görüldü.

İki günde 300’ü aştı

Lüleburgazlı vatandaşların da sosyal medyadan destek verdiği çağrı sonucunda imza kampanyasına 2 günde 300’ü aşkın kişi imza attı. İmza atanların sayısının her geçen gün artması beklenirken, vatandaşlar tarihi binanın Lüleburgaz’ın tarih müzesi olması yönündeki fikirlerini daha yüksek sesle dile getiriyor.

Gerenli ne demişti?

Geçtiğimiz günlerde yaptığı çağrıyla, tarihi binayı tarih müzesi yapacak iradeye sahip olduğunu söyleyen Gerenli, “Sanat tarihimiz açısından da çok önemli eserler arasında yer alan ve uluslararası yayınlanmış eserlerde yer bulan külliyemizi tanıtmak, dışarıdan gelen misafirlere, halkımıza, gençlerimize ve gelecek nesillere aktarmak boynumuzun borcudur. Bu bizim için en önemli görevlerden biridir” ifadelerini kullanmıştı. Başkan Gerenli Lüleburgaz halkının da desteğiyle 450 yıllık tarihi binayı kente müze olarak kazandırma konusunda hevesli olduklarını söyleyerek, “Biz sadece orayı müze yapmayacağız. Buna paralel olarak Sokollu Mehmet Paşa Camii’nin bahçesinde ağaçların bulunduğu alanı da Lüleburgaz halkına kazandırmak için ne gerekiyorsa yapmaya hazırız” şeklinde çağrıda bulunmuştu.

Hibya Haber Ajansı

YORUMLAR 0
9 + 4 =Bakan Koca, Bilim Kurulu toplantısı ardında açıklama yaptı

Bakan Koca, Bilim Kurulu toplantısı ardında açıklama yaptı

TSPB Araştırma Raporları Standartlarını belirledi

TSPB Araştırma Raporları Standartlarını belirledi

Hamsi avının serbest olduğu alan genişletildi

Hamsi avının serbest olduğu alan genişletildi

REKLAM
İSKİ, içme suyu havzalarını ağaçlandırıyor

İSKİ, içme suyu havzalarını ağaçlandırıyor

Avukatlar risk altında

Avukatlar risk altında

Adalet ve Demokrasi kalıcı, özlemimiz sonsuz

Adalet ve Demokrasi kalıcı, özlemimiz sonsuz

Foto Galeri Video Galeri Son Dakika Oyun Oyna Nöbetçi Eczaneler Fikstür Spor Teknoloji Biyografi

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.

Son Yeni Haber

İstanbul / Türkiye
0546 285 3790