SON DAKİKA
Anasayfa / Gündem / Kocaeli Büyükşehir ve 11 ilçe belediyesi sokak hayvanları için protokol imzaladı

Kocaeli Büyükşehir ve 11 ilçe belediyesi sokak hayvanları için protokol imzaladı

4.10.2021 17:25: | Son Güncelleme: 05.10.2021 10:20
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, 2014 yılında faaliyete geçen Kandıra Yolu üzerindeki Sokak Hayvanları Geçici Bakımevi, 'Sokak Hayvanları Eylem Planı' kapsamında Patilik Mutlu Sokak Hayvanları Kasabası'na dönüştürüldü.

Kocaeli Büyükşehir ve 11 ilçe belediyesi sokak hayvanları için protokol imzaladı

KOCAELİ(İGFA)- Patilik Mutlu Sokak Hayvanları Kasabası'da& buluşan belediyeler 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü'nde açılacak hayvan bakımevleri için protokol imzaladı.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve 11 ilçe belediyenin yer aldığı protokole,& Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, Genel Sekreter Balamir Gündoğdu, Kandıra Belediye Başkanı Adnan Turan, Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer, Körfez Belediye Başkanı şener Söğüt, Kartepe Belediye Başkanı Mustafa Kocaman, Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz, Başiskele Belediye Başkanı Yasin özlü, çayırova Belediye Başkanı Bünyamin çiftçi, Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık, Dilovası Belediye& Derneği Başkanı Selma Pilatin Pek, Gölcük Hayvan Hakları Aktivistleri Derneği Başkan Yardımcısı Oktay öner, Kocaeli Can Dostları Hayvanlar ve Doğa İçin Organizasyon Derneği Başkanı Reşat Akın katıldı. önceki gün ağabeyi şemsettin Aygün’ü kaybeden Derince Belediye Başkanı Zeki Aygün ise programa katılamadı. Programa Derince Belediye Başkan Yardımcı İbrahim şirin katılım sağladı.&

'HAYVANLARIN GERçEKTEN MUTLU OLACAğI BİR ALAN'

Protokol toplantısında sokak hayvanlarına değinen Başkan Büyükakın,& “İçinde bulunduğumuz bu alan önceki dönem Başkanımız İbrahim Karaosmanoğlu döneminde hazırlandı. örnek bir çalışma oldu. Bir hayvan hapishanesi değil, bir misafirhane gibi çalıştı. Hayvan severlerin denetimine her zaman açık olan bir mekân oldu. Burayı hayvanların gerçekten mutlu olduğu bir alana çevirelim diye düşündük. Diğer illerde de ihtiyaçların karşılanması için çaba göstereceğiz. Burası adeta bir protez merkezi de olacaktır. Burası gerçekten güzel bir merkez olacak. Bu vatanın evlatlarına yakışır bir yer olacak. 11 ilçe belediyemizle bunu yapacağız' dedi.

Konuşmasının ardından Başkan Büyükakın, ilçe belediye başkanları ve hayvan
severler Patilik Mutlu Sokak Hayvanları Kasabası'nı gezerek incelemede bulundu. Başkan Büyükakın, geçtiğimiz hafta bir aracın altında kalan ve yürüteç takılan bir kediyi severek elleriyle mama yedirdi.

Kaynak: İGF Haber Ajansı (İGFA)

YORUMLAR 0
3 + 2 =ANKET

Hangi takımı tutuyorsunuz?
 Kimlik numaralarına kısıt koyulabilecek

Kimlik numaralarına kısıt koyulabilecek

Ağrı, Kars ve Erzurum'da Eren Kış-10 Operasyonu

Ağrı, Kars ve Erzurum'da Eren Kış-10 Operasyonu

Eren Kış-9 Operasyonu başladı

Eren Kış-9 Operasyonu başladı

REKLAM
Motorine 44 kuruş indirim!

Motorine 44 kuruş indirim!

Merkez Bankası'nda ayrılık!

Merkez Bankası'nda ayrılık!

Hatay sınırında 7 kişi yakalandı

Hatay sınırında 7 kişi yakalandı


Video Galeri Foto Galeri Son Dakika Biyografi Siyaset Teknoloji Spor Fikstür Oyun Skor

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.

Son Yeni Haber

İstanbul / Türkiye
info@sonyenihaber.com