SON DAKİKA
Anasayfa / Genel / Kocaeli İzmit'te Başkan'ın yurt talebine muhalefet 'hayır' dedi

Kocaeli İzmit'te Başkan'ın yurt talebine muhalefet 'hayır' dedi

6.10.2021 14:55:
Kocaeli'nin İzmit ilçesinde önceki dönemde TüGVA'ya tahsis edilen ve Sayıştay raporlarıyla usulsüz olduğu tespit edilen yurdun protokolünün iptaliyle ilgili gündem maddesi Ekim ayı olağan meclis toplantısında AK Parti ve MHP'li üyelerinin oylarıyla reddedildi.

Kocaeli İzmit'te Başkan'ın yurt talebine muhalefet 'hayır' dedi

KOCAELİ (İGFA) - İzmit Belediyesinin Ekim ayı olağan meclis toplantısında, önceki dönem tarafından TüGVA’ya tahsis edilen binanın protokolünün, barınamayan öğrenciler için ücretsiz yurt imkanı sunulması amacıyla iptali istendi.

AK Parti ve MHP’li meclis üyeleri TüGVA’ya tahsis edilen yurdun protokolünün iptalini görüşmeye gerek olmadığını, bu protokol iptaline komisyonda görüşülse de görüşülmese de ‘Hayır’ diyeceklerini belirttiler. CHP ve İYİ Partili Meclis üyeleri Sayıştay Raporu’nda da usulsüz olduğu tespit edilen tahsis protokolünün vicdanları yaraladığını, AK Parti ve MHP’li meclis üyelerinin konuyu tartışmaya dahi yanaşmamalarına anlam veremediklerini söylediler.

Konaklama sorunu yaşayan üniversite öğrencilerine destek veren Başkan Hürriyet, gençlerle yaptığı görüşmede TüGVA binasının geri alınmasıyla kalıcı çözüm bulabileceklerini ve tahsis protokolünün iptali konusunu meclis gündemine taşıyacaklarını kaydetti. İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet ve Millet İttifakı üyelerinin komisyonda görüşülmesini istediği gündem maddesi, AKP’li ve MHP’li üyeler tarafından reddedildi.

AK Parti ve MHP’li üyelerin komisyonda dahi görüşmeyi reddettiği protokol iptal edilseydi İzmit Belediyesi yurdun kapasitesini arttıracak ve yüzlerce öğrenciye ücretsiz barınma imkanı sağlayacaktı.

Kaynak: İGF Haber Ajansı (İGFA)

YORUMLAR 0
6 + 6 =Ünal Mural: 'Neden Kocaeli Kartepe'de 321 dönüm arazi  satılıyor'

Ünal Mural: 'Neden Kocaeli Kartepe'de 321 dönüm arazi satılıyor'

Kocaeli Gölcük'te asfalt çalışması

Kocaeli Gölcük'te asfalt çalışması

Manisa'da Demirci HİS Göleti yapımı

Manisa'da Demirci HİS Göleti yapımı

REKLAM
Manisa Büyükşehir'den sportif 'Hedef' ziyareti

Manisa Büyükşehir'den sportif 'Hedef' ziyareti

Muğla'da 'Sen de Gel Down Kafe'

Muğla'da 'Sen de Gel Down Kafe'

Coşkunöz'ün Let-X İSG programı ISAF'ta görücüye çıktı

Coşkunöz'ün Let-X İSG programı ISAF'ta görücüye çıktı


Video Galeri Foto Galeri Son Dakika Biyografi Siyaset Teknoloji Spor Fikstür Nöbetçi Eczaneler

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.

Son Yeni Haber

İstanbul / Türkiye
info@sonyenihaber.com