Anasayfa / Gündem / Kuşadası sanatla güzel

Kuşadası sanatla güzel

2.10.2021 11:00: | Son Güncelleme: 02.10.2021 20:42
Kuşadası'nda bu yıl ikincisi düzenlenen Uluslararası Neopolis Heykel Sempozyumu töreni açılışında konuşan Belediye Başkanı ömer Günel, 'Kuşadası'nı kültür ve sanatla anılan modern bir turizm kenti haline getirmek için çalışmaya devam edeceğiz' dedi.

Kuşadası sanatla güzel

MARMARİS(İGFA)- Kuşadası Kültür Sanat ve Tanıtım Vakfı (KUSAV), Mehmet Nuri Göçen KültürEğitim ve Sanat Vakfı ve Kuşadası Belediyesi& tarafından düzenlenen sempozyuma, Türkiye, İran, Gürcistan, Estonya ve Rusya’dan 10 heykeltıraş katıldı.

Kuştur Mevkii’nde bulunan Eski Deve Güreşi Arenası’nda yapılan& 2 Uluslararası Kuşadası Neopolis Heykel Sempozyumu'nda konuşan& küratör& Hakan şengönül “Bu yıl düzenlemiş olduğumuz sempozyumun teması yaşam hakkı. Heykeltraşlarımız Marmara Adası’ndan gelen mermer blokları yontarak Kuşadası açık hava heykel müzesi oluşumuna katkı sağlayacaklar. Bir kente sanat eseri kazandırmak için bir araya gelen, sanata ve sanatçıya önem veren Belediye Başkanımız Sayın ömer Günel’e, KUSAV Başkanı Levent Köylü’ye ve Mehmet Nuri Göçen Kültür Eğitim ve Sanat Vakfı yöneticilerine çok teşekkür ederim” dedi.

Açılışta konuşan Başkan Günel, “Her canlının yaşam hakkı vardır. öncelikle bu hakkı tüm insanlık ve sokaktaki can dostlarımız için savunuyor ve organizasyonu tüm canlılara adıyoruz. Bu yıl Türkiye’nin ve dünyanın dört bir
yanından gelen 10 heykeltraş arkadaşımız kentimize çok önemli eserler bırakacaklar. İnanıyorum ki 2 Uluslararası Kuşadası Neopolis Heykel Sempozyumu da ilki gibi çok başarılı geçecek. Kuşadası’nı kültür ve sanatla anılan modern bir turizm kenti haline getirmek için çalışmaya devam edeceğiz. Bu sempozyumu birlikte düzenlediğimiz KUSAV Başkanı Levent Köylü ve Mehmet Nuri Göçen Kültür Eğitim ve Sanat Vakfı Başkanı Naile Göçen çukurova’ya çok teşekkür ederim”” diye konuştu.

Bu yıl 'Yaşam Hakkı' konusu altında yapılan ve 30 Ekim'e kadar sürecek olan sempozuma& Türkiye’den çağdaş Erçelik, Hanife Yüksel, Kemal özkan Arslan, Burak çizer, Hakan şengönül ve Vasilisa Chugunova, İran’dan Bahman Chegeni, Gürcistan’dan Ivan Guldedava, Estonya’dan Kirill Grekov, Rusya’dan ise Mikail Sobolev katıldı.& 25 Ekim tarihinde çocuklar için kil atölyesi düzenlenecek. Sanatseverler her gün 09.30- 18 saatleri arasında sanatçıların çalışmalarını canlı olarak izleyebilecek. çalışmaları izlemek isteyenler için her salı günü saat 14.00’de Kuşadası Belediyesi Ana Hizmet Binası önünden& sempozyum alanına ücretsiz servis kalkacak.

Kaynak: İGF Haber Ajansı (İGFA)

YORUMLAR 0
3 + 6 =Eski hükümlüler devlet desteğiyle  patron oldu

Eski hükümlüler devlet desteğiyle patron oldu

MSB: Kandil'e hava harekatı!

MSB: Kandil'e hava harekatı!

5 bin noktada 23 bin personelle eş zamanlı denetim

5 bin noktada 23 bin personelle eş zamanlı denetim

REKLAM
TBMM Başkanı Şentop'tan katliam kınaması

TBMM Başkanı Şentop'tan katliam kınaması

Diyanet'ten 'Mevlid Kandili' mesajı

Diyanet'ten 'Mevlid Kandili' mesajı

Barış Pınarı'nda saldırı girişimi önlendi! 5 terörist etkisiz halde!

Barış Pınarı'nda saldırı girişimi önlendi! 5 terörist etkisiz halde!


Video Galeri Foto Galeri Son Dakika Biyografi Siyaset Teknoloji Spor Fikstür Nöbetçi Eczaneler

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.

Son Yeni Haber

İstanbul / Türkiye
info@sonyenihaber.com