SON DAKİKA
Anasayfa / Gündem / KYK yurtlarına sosyal medyada büyük tepki

KYK yurtlarına sosyal medyada büyük tepki

14.09.2021 13:00 | Son Güncelleme: 14.09.2021 13:23
üniversitelerde yüz yüz eğitimin başlamasıyla birlikte Gençlik ve Spor Bakanlığında olan KYK yurt başvuruları başladı. Ekim ayında başlayacak öğrencilerin başvurularını tamamlanmasının ardından eylül ayı ödemesi istendi.

KYK yurtlarına sosyal medyada büyük tepki

Üniversitelerde eğitiminin yüz yüze başlanacağının açıklanmasının ardından Gençlik ve Spor Bakanlığına bağlı KYK yurtlarına başvurular başladı. Yurda başvuru yapan öğrencilerden eylül ayı ödemesi istendi. Yeni eğitim öğretim yılında yüz yüze eğitimin Ekim ayında başlayacağı üniversiteler için yurtların, eylül ayı ödemesi alması tepkilere neden oldu. 12 Eylül 23.59'da başvuruların son bulmasının ardından öğrenciler bir sorunla karşılaştı. Eylül ayı yurtları için ödeme yapacakları bilgisi verildi. KYK yurt ödemesini gerçekleştirmeyen öğrenciler için ,

"a) İçinde bulunulan ayın yurt ücretini ödemesi için öğrenciye takip eden ayın onu saat 23.59’a kadar süre verilir. Ayın onunun resmi tatil gününe denk gelmesi halinde süre ilk iş günü saat 23.59’a kadar uzatılır. Bu sürenin sonunda ücretini ödemeyen öğrencinin kayıtlı kaldığı günlerin ücreti güvence bedelinden mahsup edilerek yurttan kaydı silinir. Kayıt silme gününün resmi tatil gününe denk gelmesi halinde kayıt silme işlemi, takip eden ilk iş günü gerçekleştirilir ve onuncu gün ile kayıt silme günü arasındaki resmi tatile denk gelen günlerin ücreti tahsil edilmez.

b) Yangın, sel ve deprem gibi tabii afetler, kaza veya hastalık, ikinci dereceye kadar akrabalarının vefatı ve diğer zorunlu haller sebebiyle yurt ücretlerini zamanında yatıramayan veya verilen sürede güvence bedelini tamamlayamayanların, hastalık durumunda rapor bitim tarihinden itibaren on iş günü, diğer durumlarda takip eden ayın on beşinci gününe kadar durumlarını belgelendirmeleri kaydıyla, ödenmesi gereken yurt ücreti veya güvence bedeli tahsil edilerek barındırılmalarına devam edilir. Hastalık raporlarının; Sağlık Bakanlığına bağlı resmi sağlık kurumları, aile hekimliği veya Sosyal Güvenlik Kurumu ile sözleşmeli sağlık hizmeti sunucuları tarafından düzenlenmesi gerekir. Yurt dışında bulunan yurtlarda barınan öğrencilerin getirecekleri hastalık raporlarının bulundukları ülkenin resmi sağlık kurumları ya da resmi mercilerince tanınan özel sağlık kuruluşları tarafından düzenlenmiş olması gerekir. " açıklaması yapılması.

KYK YURT ÜCRETLERİ

1. TİP KYK YURTLARI KYK YURT ÜCRETİ : 230 DEPOZİTO ÜCRETİ: 314

2. TİP KYK YURTLARI KYK YURT ÜCRETİ: 250 DEPOZİTO ÜCRETİ: 342

3.TİP KYK YURTLARI KYK YURT ÜCRETİ: 290 DEPOZİTO ÜCRETİ: 342

4.TİP KYK YURTLARI KYK YURT ÜCRETİ: 325 DEPOZİTO ÜCRETİ: 444

5.TİP KYK YURTLARI KYK YURT ÜCRETİ: 360 DEPOZİTO ÜCRETİ: 492

6 TİP KYK YURTLARI KYK YURT ÜCRETİ: 390 DEPOZİTO ÜCRETİ: 533

Kaynak: İGF Haber Ajansı (İGFA)

YORUMLAR 0
8 + 2 =Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Nijerya'da işbirliği mesajı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Nijerya'da işbirliği mesajı

MSB: Hudutta 3'ü terörist, 6 kişi yakalandı

MSB: Hudutta 3'ü terörist, 6 kişi yakalandı

Bakan Gül: 'Kavala çağrısı had ve hudut bilmezliktir'

Bakan Gül: 'Kavala çağrısı had ve hudut bilmezliktir'

REKLAM
Akdeniz'de deprem

Akdeniz'de deprem

Bakan Karaismailoğlu: 'Yeni bir çağın kapısını aralıyoruz'

Bakan Karaismailoğlu: 'Yeni bir çağın kapısını aralıyoruz'

Manisa'da İklim değişikliği için Eylem Planı başladı

Manisa'da İklim değişikliği için Eylem Planı başladı


Video Galeri Foto Galeri Son Dakika Biyografi Siyaset Teknoloji Spor Fikstür Nöbetçi Eczaneler

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.

Son Yeni Haber

İstanbul / Türkiye
info@sonyenihaber.com