Maaşlara 2 bin 684 lira fark ödemesi: Başvuru için son gün yarın

09.06.2022 10:58 | Son Güncelleme: 09.06.2022 17:15
Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Türkiye'de ilk defa düzenlenecek olan uzman ve başöğretmenlik eğitim programı Geçtiğimiz günlerde bakan Mahmut Özer tarafından duyurulmuştu. Uzman ve başöğretmenlik eğitim programı için başvuru süresi yarın doluyor. Başvuru yapan öğretmenlerin maaşına 1342 TL ile 2684 TL ek ödeme yansıyacak.

Maaşlara 2 bin 684 lira fark ödemesi: Başvuru için son gün yarın

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Geçtiğimiz günlerde yapılan açıklamada "Öğretmenlik Kariyer Basamakları Sınavı" Uygulaması var satıldığı duyurulmuştu. Bu kapsamda uzman öğretmenlik ve başöğretmenlik eğitimleri verilecek. Uzman öğretmenlik eğitimleri 18 Temmuz'da başlayıp 5 Eylül tarihinde sona ererken başöğretmenlik eğitimleri ise 18 Temmuz tarihinde başlayıp 19 Eylül tarihinde sona erecek. Başvurular ise yarın bitiyor. Programa katılmak isteyen öğretmenlerin Yarına kadar başvuru yapmaları gerekiyor.

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer Geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada uzman öğretmenlik ve başöğretmenlik eğitimlerine katılan başarılı şekilde eğitimi tamamlayan öğretmenlerin maaşlarına da ek ödeme yansıyacağını duyurmuştu. "Öğretmenlik Kariyer Basamakları Sınavı" Uygulamasını başarı ile tamamlayan öğretmenler uzman öğretmen olmaları halinde 1342 TL Ek ödeme alırken Başöğretmen olmaları halinde ise 2684 TL Ek ödeme alacak.

 Başvuru için son gün yarın

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan duyuruya göre uzman öğretmenlik ve başöğretmenlik programına katılmak için yarın son başvuru günü. Başvuru işlemleri Milli Eğitim Bakanlığı Bilgi İşlem sistemi üzerinden yapılabilecek. Bugün yeni bir duyuru yayınlayan Milli Eğitim Bakanlığı 10 Haziran tarihine kadar devam edecek olan başvuruları öğretmenlerin kaçırmamasını istedi.

Öğretmenlerin kariyeri için önemli

Milli Eğitim Bakanlığının resmi internet sitesi üzerinden yapılan açıklamada öğretmenlerin kariyeri için bu programın son derece önemli olduğu ifade edildi. Program kapsamında uzman öğretmenlik eğitimleri 18 Temmuz 5 Eylül tarihlerinde, başöğretmenlik eğitimleri ise 18 Temmuz 19 Eylül tarihleri arasında yapılacak. Yazılı sınavın 23 Eylül 3 Ekim tarihleri arasında yapılacağı öğrenilirken sınav sonuçları 12 Aralık 2022 tarihinde duyurulacak. Program sonunda Sınavda başarılı olan ve sertifika almaya hak kazanan öğrenciler 4 Haziran 2023 tarihinde düzenlenecek törenle öğretmen Başöğretmen unvanı alabilecek. Program kapsamında verilecek olan ek ödemelerden faydalanma tarihi ise 15 Ocak 2023 olarak açıklandı. Bu tarihten itibaren öğretmenlerin maaşları aldıkları unvanına göre artacak.

Anahtar Kelimeler: Fark Ödemesi,
YORUMLAR 0
1 + 7 =Kiracı-ev sahibi uyuşmazlığında yeni dönem... Arabuluculuk zorunluluğu neleri kapsıyor?

Kiracı-ev sahibi uyuşmazlığında yeni dönem... Arabuluculuk zorunluluğu neleri kapsıyor?

Fırat Kalkanı'nda 2 terörist etkisiz!

Fırat Kalkanı'nda 2 terörist etkisiz!

Elektronik tebligat 3,6 milyar TL tasarruf sağladı

Elektronik tebligat 3,6 milyar TL tasarruf sağladı

REKLAM
Meclis olağanüstü toplanıyor

Meclis olağanüstü toplanıyor

Zeytin Dalı ve Barış Pınarı bölgelerinde 4 terörist etkisiz halde

Zeytin Dalı ve Barış Pınarı bölgelerinde 4 terörist etkisiz halde

Bursa'da uyuşturucu operasyonu: 60 tutuklama

Bursa'da uyuşturucu operasyonu: 60 tutuklama


Video Galeri Foto Galeri Son Dakika Fikstür Siyaset Teknoloji Spor 1001 oyun Yerel Haberler

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.

Son Yeni Haber
İstanbul / Türkiye
info@sonyenihaber.com