SON DAKİKA
Anasayfa / Genel / Maden Suyu Kongresi Düzenlenecek

Maden Suyu Kongresi Düzenlenecek

24.11.2020 20:14 | Son Güncelleme: 24.11.2020 20:24
pTürk Kızılay İçecek Grubunun katkılarıyla, Kızılay Akademi ile Yıldız Teknik üniversitesi tarafından e-kongre yöntemiyle düzenlenecek olan Ulusal Maden Suyu

Maden Suyu Kongresi Düzenlenecek

Türk Kızılay İçecek Grubunun katkılarıyla, Kızılay Akademi ile Yıldız Teknik üniversitesi tarafından e-kongre yöntemiyle düzenlenecek olan Ulusal Maden Suyu Kongresi başlıyor. 2 gün sürecek olan kongrede maden suyunun bileşimi ve insan sağlığına etkileri konusunda dünya genelinde bilimsel araştırmalar ve klinik çalışmalar ele alınacak

Kurtuluş Savaşı sırasında Afyonkarahisar'da böbreklerinden rahatsızlanınca Gazlı Göl’den getirilen maden suyunu içerek sağlığına kavuşan Ulu önder Atatürk'ün, bizzat sermayesini vererek Afyonkarahisar Gazlıgöl beldesinde kurulmasını sağladığı maden suyu fabrikasının 17 Ekim 1926 tarihinde gelir getirmesi amacıyla bağışlamasının ardından Türk Kızılay, 92 yıldır bu emaneti hakkıyla korumaya devam ediyor. Gün geçtikçe yeni faydaları ortaya çıkan maden suyu, şifalı etkisi ve insan sağlığına katkılarıyla önemli bir konuma sahip.

E-kongre Yöntemiyle Düzenlenen İlk Kongre

Hali hazırda Afyonkarahisar'da bulunan dört üretim bandı ve Erzincan'da yeni açılan fabrikasıyla hem sağlığa hem yardımlaşmaya katkı sağlayan, içilen her maden suyunun gelirini ise afetzedeler için çadır, battaniye, gıda maddeleri alımında kullanan Türk Kızılay; Kızılay İçecek Grubu, Kızılay Akademi ve Yıldız Teknik üniversitesi'nin işbirliği ile e-kongre yöntemiyle düzenlenecek olan Ulusal Maden Suyu Kongresi'nde Türkiye'nin madensuları her boyutuyla ele alınacak. Kongrede madensuyunun gastronomideki kullanımı, madensuyu psikoloji, madensuyu kardiyoloji, madensuyu yaşlılık ilişkisi gibi onlarca konuda bilimsel sunumlar yapılacak.?Açılış konuşmasında Türk Kızılay Genel Başkanı Kerem Kınık'a, Yıldız Teknik üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tamer Yılmaz, Yıldız Teknik üniversitesi Kimya Metalürji Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Osman Sağdıç ve maden suları konusunda uzman birbirinden değerli konuklar eşlik edecek. (BSHA – Bilim ve Sağlık Haber Ajansı)

Kongre ile ilgili bilgilere; http://www.madensuyukongresi.com/ adresinden ulaşılabilir.

Kaynak: BSHA

YORUMLAR 0
6 + 5 =Muğla Datça 4,1 sallandı!

Muğla Datça 4,1 sallandı!

İzmir Konak’ta Mardin yemekleri yapıldı

İzmir Konak’ta Mardin yemekleri yapıldı

Van’dan sağanak yağış ve sel uyarısı!

Van’dan sağanak yağış ve sel uyarısı!

REKLAM
Bursa, mobil araçlarla turistlere tanıtılıyor

Bursa, mobil araçlarla turistlere tanıtılıyor

İpeğin hikayesi Bursa Nilüfer’deki İpek Evi’nde

İpeğin hikayesi Bursa Nilüfer’deki İpek Evi’nde

Muğla gece boyunca art arda sarsıldı

Muğla gece boyunca art arda sarsıldı

Foto Galeri Video Galeri Son Dakika Siyaset Nöbetçi Eczaneler Fikstür Spor Teknoloji Biyografi

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.

Son Yeni Haber

İstanbul / Türkiye
info@sonyenihaber.com