SON DAKİKA
Anasayfa / Sağlık / Malatya'da sağlıklı yaşam egzersizi

Malatya'da sağlıklı yaşam egzersizi

22.09.2021 15:04 | Son Güncelleme: 22.09.2021 16:57
Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından faaliyet gösteren Vefa Konağı'nda yaşlılara yönelik 'Sağlıklı Yaşam Egzersizleri' başlıyor. Egzersizler haftanın üç günü 65 yaş üstü vatandaşlara verilecek.

Malatya'da sağlıklı yaşam egzersizi

MALATYA (İGFA)- Malatya Büyükşehir Belediyesi& Sağlık Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı tarafından hizmet veren Vefa Konağı, hareketli bir yaşama başlıyor. Haftanın üç günü sağlıklı bir yaşam için 65 yaş üstü vatandaşlara verilecek olan spor hizmeti sürdürülüyor.

Yaşlılara verilen hizmet hakkında konuşan Yaşlı Hizmetleri Birim Sorumlusu Nalan öztürk, “Sağlıklı Yaşam Programı kapsamında haftanın üç günü 65 yaş üstü büyüklerimizin katıldığı egzersizlerimizi Hürriyet Parkı içerisinde bulunan Vefa Konağımızda yapıyoruz. Spor hocamız eşliğinde nefes ve hafif fiziksel egzersizler yapıyoruz.

Yaşın ilerlemesi ve özellikle pandemi döneminde artan hareket kısıtlığı nedeniyle eklem sertliği, kemik kırılmaları, kilo alımı ve kas kaybı gibi şikâyetlere yol açmakta. Her gün yapılacak olan 40 dakikalık egzersizler sorunların çözümüne fayda sağlamaktadır. Vefa konağımızda yapılan kültürfizik hareketleri yaşlılarımızın kas gücü, denge ve esnekliklerini artırmakta olup fiziksel olarak taşıdıkları mevcut durumlarını en üst seviyeye çıkarmakta ve ağrılarını azaltmaktadır. Ayrıca psikolojik ve sosyal açıdan da rahatlamalarını sağlamaktayız. özellikle kontrollü nefes egzersizleri kişiyi depresyon, anksiyete, uykusuzluk ve dikkat eksikliği gibi rahatsızlıklarının& azaltılmasında yardımcı oluyor” dedi.

Kaynak: İGF Haber Ajansı (İGFA)

YORUMLAR 0
4 + 1 =Bakan Koca, vaka sayısı en çok 10 ili paylaştı

Bakan Koca, vaka sayısı en çok 10 ili paylaştı

Bakan Koca'dan günlük vaka paylaşımı

Bakan Koca'dan günlük vaka paylaşımı

Bakan Koca: 'Büyüklerimiz dikkatli olmalı'

Bakan Koca: 'Büyüklerimiz dikkatli olmalı'

REKLAM
Vakaların yaş ortalaması düştü

Vakaların yaş ortalaması düştü

Türk bilim insanlarının yeni buluşu: Gargara ile PCR testi!

Türk bilim insanlarının yeni buluşu: Gargara ile PCR testi!

Bakan Koca'dan vaka paylaşımı

Bakan Koca'dan vaka paylaşımı


Video Galeri Foto Galeri Son Dakika Biyografi Siyaset Teknoloji Spor Fikstür Nöbetçi Eczaneler

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.

Son Yeni Haber

İstanbul / Türkiye
info@sonyenihaber.com