SON DAKİKA
Anasayfa / Ekonomi / Marmarabirlik ihracatta 7. ödülünü aldı

Marmarabirlik ihracatta 7. ödülünü aldı

18.09.2021 16:44 | Son Güncelleme: 18.09.2021 16:54
TİM 2020 yılı ihracat şampiyonları listesinde 9 bin ton ve 25 milyon dolarlık ihracat gerçekleştiren Marmarabirlik zeytin-zeytinyağı sektöründe 7.kez ihracat şampiyonu oldu.

Marmarabirlik ihracatta 7. ödülünü aldı

BURSA (İGFA) -& Marmarabirlik, 60 ülkeye yapmış olduğu 9 bin ton ihracat ile& Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin (TİM) 2020 yılı ihracat şampiyonları listesinde zeytin ve zeytinyağı sektöründe 7’inci kez ihracat şampiyonu oldu. TİM tarafından düzenlenen ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da& katıldığı ödül töreninde, Marmarabirlik Yönetim Kurulu Başkanı Hidamet Asa’ya& ihracat şampiyonluğu ödülünü Ticaret Bakanı Mehmet Muş ve TİM Başkanı İsmail Gülle verdi. ödülü üretici ortaklar adına aldığını belirten Asa, “İhracattaki başarımızı& daha da artıracağına inandığımız bu ödülü& almak bize büyük mutluluk ve güç& vermiştir. Bu başarıya ekip çalışmasıyla ulaştık. çalışma arkadaşlarıma, 30 bin zeytin üreticisi ortak adına teşekkür ediyorum. Marmarabirlik’in geleceği aydınlıktır” dedi Marmarabirlik’in son 10 yılda ihracatta geldiği noktayı Başkan Asa şu sözlerle özetledi: “Bugüne kadar ihracatı Marmarabirlik’in geleceği olarak gördük.İhracatımız& 2010 yılı öncesi 4 bin tonlar seviyesindeyken, 2020 yılında 9 bin ton olarak gerçekleşmesi ve 2011 yılından bu yana aldığımız ödüller ihracata verilen önemin bir göstergesidir. Pandemi nedeniyle birçok sektörde ihracatta sıkıntı yaşanırken, Marmarabirlik bu dönemde ihracatını artırmayı başarmıştır. Bir önceki yıla göre ihracatta miktar olarak& % 25 büyüme gerçekleşmiştir. Toplam ciromuzun % 25’lik kısmını ihracat oluşturmaktadır.” Yurtiçi ve yurtdışı pazar payını sürekli artıran Marmarabirlik’in& global bir marka olma yolunda emin adımlarla ilerlediğini& belirten Asa, “Hedefimiz& ihracat yaptığımız 60 ülkede etnik& pazar dışında da tercih edilen marka olmaktır. Birçok ülkede ulusal zincir mağazalarının rafında Marmarabirlik ürünleri yer almaktadır. Almanya'da Lidl ve Real, Rusya’da Azbuka Vkusa ve Magnet, özbekistan’da Korzinka, Avusturya’da Penny,Ukrayna’da Auchan ve Novus, Hollanda’da Alberthein, İsviçre’de Migros, Avustralya’da Coles Mayer, Kırım’da da Yabloko, Klever ve Toçka ulusal zincir marketler olmak üzere, ürünlerimiz farklı ülkelerde önemli market zincirlerin raflarında yer almış, bu da Birliğimize yeni& bir ivme kazandırmıştır. Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100.yılında& 10 bin ton / 30 milyon dolar ihracat yapmayı hedefliyoruz” dedi. 

Kaynak: İGF Haber Ajansı (İGFA)

YORUMLAR 0
5 + 8 =Helikopter kiralamada artış

Helikopter kiralamada artış

Erdoğan: 'Kazan-kazan temelinde ilişkilerimizi ilerleteceğiz'

Erdoğan: 'Kazan-kazan temelinde ilişkilerimizi ilerleteceğiz'

Dolar'da yeni rekor: 9.30!

Dolar'da yeni rekor: 9.30!

REKLAM
Motorine 23 kuruş zam!

Motorine 23 kuruş zam!

AR-GE'de uzaktan çalışma 2022 sonuna uzatıldı

AR-GE'de uzaktan çalışma 2022 sonuna uzatıldı

Küresel iflaslar 2022'de yüzde 15 artacak

Küresel iflaslar 2022'de yüzde 15 artacak


Video Galeri Foto Galeri Son Dakika Biyografi Siyaset Teknoloji Spor Fikstür Nöbetçi Eczaneler

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.

Son Yeni Haber

İstanbul / Türkiye
info@sonyenihaber.com