SON DAKİKA
Anasayfa / Gündem / Marmaris'te yerel eşitlik eylemi

Marmaris'te yerel eşitlik eylemi

16.10.2021 11:44 | Son Güncelleme: 16.10.2021 11:52
Marmaris Kent Konseyi Kadın Meclisi yeni Yönetimi; düzenledikleri ilk basın toplantısında, İstanbul Büyükşehir Belediyesince hazırlanan Yerel Eşitlik Eylem Planı Projesini model alarak, Marmaris'te uygulayacaklarını açıkladı.

Marmaris'te yerel eşitlik eylemi

(AJANS CANKA)-Marmaris Kent Konseyi Meclis Salonunda gerçekleşen toplantıya geçen ay seçimle göreve gelen Kadın Meclisi Başkanı Hatice Kekeva, Başkan Yardımcıları Kadriye Madran ve Oya Dirikcan, Yönetim Kurulu üyeleri Proje Sorumlusu Esin Erol, Nalan Duran, Nahide Karasulu, Göknur özkul, Ebru şeşe, Nurten Erbay ve Hafize Kaya katılarak, basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Toplantıyı açan Kadın Meclisi Başkanı Hatice Kekeva; Marmaris merkezde ve köylerde yaşayan tüm kadınlara ulaşarak, aylık toplantılarda buluşacaklarını ve sorunlara çözüm arayacaklarını dile getirdi.

İSTANBUL MODELİ YEREL EşİTLİK EYLEM PLANI MARMARİS’TE UYGULANACAKK

ent Konseyi Kadın Meclisi Proje Sorumlusu emekli Sağlıkçı Esin Erol da yeni yönetim olarak; İstanbul Büyükşehir Belediyesince hazırlanan Yerel Eşitlik Eylem Planı Projesini model alarak, projenin Marmaris’e uygun kısımlarını uygulayacaklarına dikkat çekti ve; “ Sadece İstanbul değil, Türkiye’nin birkaç büyük kenti, kendi yöresinin sorunlarına özgü “Yerel Eşitlik Eylem Planı” hazırlıyor.

Bizim model aldığımız İstanbul Büyükşehir Belediyesine ait bu eylem planında, burada önce cinsiyet ayırımcılığına karşı kadınları korumaya yönelik kenti kolay yaşanılır hale getirmek için öneriler, çalışmalar var. Biz de Marmaris’te uygulanabilmesi için bir veri tabanı oluşturmak, bir demografik bilgi grafiği çıkartmak istiyoruz. Kaç kadın yaşıyor, kaçı çalışıyor, kaç yaş aralıklarında, nerelerde çalışıyorlar gibi. Birkaç aylık bu çalışmadan sonra bizimde çözüm önerileri bulup Marmaris’e özel Yerel Eşitlik Eylem planımız olmasını umut ediyoruz. Biz kent meclisi olarak ayırımcılık yapmadan tüm kadınları içeren bir çalışma yapmak istiyoruz. Marmaris’te yaşayan yabancı kadınlar, köylerde yaşayanlar, sağlık sorunu olanlar, engelli çocuklara ve yaşlılara bakan kadınlar, bunun dışında da saptamamız gereken tüm sorunlar ve çözümleri gibi” dedi.

Kaynak: İGF Haber Ajansı (İGFA)

YORUMLAR 0
7 + 7 =ANKET

Hangi takımı tutuyorsunuz?
 Ağrı, Kars ve Erzurum'da Eren Kış-10 Operasyonu

Ağrı, Kars ve Erzurum'da Eren Kış-10 Operasyonu

Eren Kış-9 Operasyonu başladı

Eren Kış-9 Operasyonu başladı

Motorine 44 kuruş indirim!

Motorine 44 kuruş indirim!

REKLAM
Merkez Bankası'nda ayrılık!

Merkez Bankası'nda ayrılık!

Hatay sınırında 7 kişi yakalandı

Hatay sınırında 7 kişi yakalandı

İstanbul'da kuvvetli lodos: 4 ölü, 19 yaralı!

İstanbul'da kuvvetli lodos: 4 ölü, 19 yaralı!


Video Galeri Foto Galeri Son Dakika Biyografi Siyaset Teknoloji Spor Fikstür Nöbetçi Eczaneler

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.

Son Yeni Haber

İstanbul / Türkiye
info@sonyenihaber.com