SON DAKİKA
Anasayfa / Genel / MASKİ 'Scada Sistemi'ni sunumla anlattı

MASKİ 'Scada Sistemi'ni sunumla anlattı

22.09.2021 14:49 | Son Güncelleme: 22.09.2021 16:55
Manisa'nın içme ve kanalizasyon suyu çalışmalarıyla ilgilene MASKİ kurumu geliştirilen 'Scada Sistemi'ni Genel Müdürlük olağan haftalık toplantısında sunumda anlattı.

MASKİ 'Scada Sistemi'ni sunumla anlattı

MANİSA (İGFA)- Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi& Genel Müdürlüğü'nün haftalık daire başkanları toplantısında konuşan Genel Müdür Burak Aslay oluşturdukları 'Scada Sistemi' ile ilgili bilgi verdi.

Yapılan toplantıya Genel Müdür Burak Aslay’ın yanı sıra Genel Müdür Yardımcıları Erman Aydınyer, Gökhan çevik, Emre özünlü, daire başkanları ve şube müdürleri katıldı. Toplantıya katılan& Bilgi İşlem Dairesi Başkanı Fehmi özcan ile İçme Suyu şube Müdürlerinden Remzi Porsuk, 'Scada Sistemi' kullanım alanının sağladığı kolaylıklar, sistem geliştirme planları hakkında sunum yaptı.

Sunumda konuşan Porsuk, 'şehzadeler ve Yunusemre ilçe merkezlerinde kullanılan ‘Scada Sistemi’ ile içme suyu depolarının doluluk oranları anlık olarak izlenebilirken, içme suyu hatlarında ya da sondajlarda meydana gelen arızalar çok kısa sürelerde tespit edilerek hızlı bir şekilde müdahale edilebiliyor. Arızaların hızlı bir şekilde çözülmesi ve depo doluluk oranlarına göre gerektiğinde sondaj pompalarının kapatılmasıyla da enerjiden ve sudan tasarruf sağlanmış oluyor.' dedi.

çALIşMALAR KAPSAMLI BİR şEKİLDE DEVAM EDİYOR

MASKİ Genel Müdürü Burak Aksal,& “şu anda şehzadeler ve Yunusemre ilçelerimizde kullandığımız Scada Sistemi sayesinde içme suyu depolarımızın doluluk oranlarını takip ederek hatlarda meydana gelen arızaları hızlı bir şekilde tespit edebiliyoruz. Bu sistem ile oluşan arızalara daha kısa sürelerde müdahale edebiliyoruz. Eğer tam kapasiteye ulaşmış bir depomuz varsa enerji ve içme suyundan tasarruf sağlayabilmek adına sondajlarımızı kapatabiliyoruz.

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün’ün önderliğinde bu sistemin sadece İçme Suyu Dairesinde değil, il genelinde Kanalizasyon ve Atık Su Arıtma Dairesi Başkanlıkları bünyesinde de kullanıma alarak hem oluşan arızalara müdahaleyi hızlandırmak, hem de tasarruf sağlamak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz”dedi.

Kaynak: İGF Haber Ajansı (İGFA)

YORUMLAR 0
4 + 3 =Ünal Mural: 'Neden Kocaeli Kartepe'de 321 dönüm arazi  satılıyor'

Ünal Mural: 'Neden Kocaeli Kartepe'de 321 dönüm arazi satılıyor'

Kocaeli Gölcük'te asfalt çalışması

Kocaeli Gölcük'te asfalt çalışması

Manisa'da Demirci HİS Göleti yapımı

Manisa'da Demirci HİS Göleti yapımı

REKLAM
Manisa Büyükşehir'den sportif 'Hedef' ziyareti

Manisa Büyükşehir'den sportif 'Hedef' ziyareti

Muğla'da 'Sen de Gel Down Kafe'

Muğla'da 'Sen de Gel Down Kafe'

Coşkunöz'ün Let-X İSG programı ISAF'ta görücüye çıktı

Coşkunöz'ün Let-X İSG programı ISAF'ta görücüye çıktı


Video Galeri Foto Galeri Son Dakika Biyografi Siyaset Teknoloji Spor Fikstür Nöbetçi Eczaneler

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.

Son Yeni Haber

İstanbul / Türkiye
info@sonyenihaber.com