SON DAKİKA
Anasayfa / Genel / MASKİ'den Gediz Nehri'nin kirliliği ile ilgili açıklama

MASKİ'den Gediz Nehri'nin kirliliği ile ilgili açıklama

26.09.2021 14:04
MASKİ Genel Müdürlüğü, İzmir Körfezi'ne akan ve son zamanlarda su kirliliği ve arıtmaların kullanılamamasıyla ilgili gündeme gelen Gediz Nehri ile ilgili açıklama yaptı. MASKİ sanayi kaynaklı atıksuların arıtımı ve denetimi yetkisinin olmadığı bildirildi.

MASKİ'den Gediz Nehri'nin kirliliği ile ilgili açıklama

MANİSA (İGFA)-& & Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, son zamanlarda sıkça konuşulan ve İzmir Körfezi'ne kirli olarak akan Gediz Nehri ile ilgili açıklama yaptı.

Sanayi atıksuları arıtımı ve denetini yetkisinin onlarda olmadığını söyleyen MASKİ, 'Basında çıkan haberlerde yer alan Turgutlu Organize Sanayi Bölgesi çıkışı, Akhisar Zeytin Organize Sanayi Bölgesi ya da diğer işletmelerden
kaynaklanan atıksuların arıtımı ve denetimi yetki ve sorumluluğumuz dışındadır. MASKİ de, İzmir Su ve Kanalizasyon İdaresi gibi sadece evsel nitelikli atıksuları arıtmak ile yükümlüdür. Ayrıca Gediz’in temizlenmesi noktasında nehrin doğduğu noktadan nehri besleyen kollara kadar her bölgedeki kurum ve kuruluşların sorumluluğu bulunmaktadır. Haberde& belirtilen Uşak Organize Sanayi Bölgesi Beylerhan köyü, Güneli köyü, Gediz Atıksu Arıtma Tesisi gibi alanlar da Manisa il sınırlarının dışında olmakla birlikte ilgili kurumlar arıtım ve denetim çalışmaları yürütmelidir.& İzmir il sınırlarından Manisa’ya gelerek Gediz’i ve sonrasında da İzmir Körfezi’nin kirliliğine ciddi oranda etki eden Nif çayı için de öncelikle kirlilik oranı ölçülmeli ve ilgili belediyenin ya da kurumların önlem alması gerekmektedir. Bu neden ile her kurum ve belediyenin kendi il sınırları içerisindeki kirlilik oranlarını düşürerek hareket etmesi gerektiğine
inanıyor, evlatlarımızın geleceği için su ve atıksu hizmetlerini siyaset konusu olmadan sürdürülmesini öneriyoruz” dedi.

Kaynak: İGF Haber Ajansı (İGFA)

YORUMLAR 0
7 + 2 =Ünal Mural: 'Neden Kocaeli Kartepe'de 321 dönüm arazi  satılıyor'

Ünal Mural: 'Neden Kocaeli Kartepe'de 321 dönüm arazi satılıyor'

Kocaeli Gölcük'te asfalt çalışması

Kocaeli Gölcük'te asfalt çalışması

Manisa'da Demirci HİS Göleti yapımı

Manisa'da Demirci HİS Göleti yapımı

REKLAM
Manisa Büyükşehir'den sportif 'Hedef' ziyareti

Manisa Büyükşehir'den sportif 'Hedef' ziyareti

Muğla'da 'Sen de Gel Down Kafe'

Muğla'da 'Sen de Gel Down Kafe'

Coşkunöz'ün Let-X İSG programı ISAF'ta görücüye çıktı

Coşkunöz'ün Let-X İSG programı ISAF'ta görücüye çıktı


Video Galeri Foto Galeri Son Dakika Biyografi Siyaset Teknoloji Spor Fikstür Nöbetçi Eczaneler

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.

Son Yeni Haber

İstanbul / Türkiye
info@sonyenihaber.com