SON DAKİKA
Anasayfa / Eğitim / “MEB Yüz Yüze Eğitim Planı Yapmalı”

“MEB Yüz Yüze Eğitim Planı Yapmalı”

9.09.2020 19:30: | Son Güncelleme: 9.09.2020 21:03:
Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan, 21 Eylül itibariyle, ailelerin tercihleri? doğrultusunda, okul öncesi ve 1. sınıflar için yüz yüze eğitime başlanması kararını değerlendirdi.

“MEB Yüz Yüze Eğitim Planı Yapmalı”

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan, 21 Eylül itibariyle, ailelerin tercihleri? doğrultusunda, okul öncesi ve 1. sınıflar için yüz yüze eğitime başlanması kararını değerlendirdi. Geylan, “Yüz yüze eğitimin beş gün mü olacağı, günde kaç saat ders işleneceği, sınıf mevcutlarının nasıl düzenleneceği gibi hususlarda MEB'in ivedilikle planlamalarını yaparak kamuoyuna açıklaması gerekmektedir. çünkü biliyoruz ki, özellikle çalışan aileler, çocuklarının eğitimine göre tedbir geliştirmek durumundadırlar” uyarısında bulundu.

Salgın sürecinde çocuklarımızın sağlığı hususunda ailelerin endişelerinin makul karşılanmasının uygun olduğunu söyleyen Geylan, ancak vaka sayısının düşük ve risklerin yönetilebilir olduğu il, ilçe ve köylerde (İl pandemi kurullarının kararıyla) birinci sınıfların yüz yüze eğitimi konusunda ailelerin tercihine bırakılması hususunun yeniden değerlendirilmesini istedi.?Geylan, 21 Eylül'de başlayacak yüz yüze eğitimin haftada kaç gün olacağı ve kaç saat ders işleneceği, sınıf mevcutlarının nasıl düzenleneceği gibi hususlarda da MEB'in ivedilikle planlamalarını yaparak kamuoyuna açıklaması gerektiğini bildirdi. Genel Başkan açıklamasında şu ifadelere yer verdi: 'Bugün yapılan Bakanlar Kurulu Toplantısı'ndan 21 Eylül itibariyle, ailelerin tercihleri doğrultusunda, okul öncesi ve 1. sınıflar için yüz yüze eğitime başlanması kararı çıktı. Salgın sürecinde çocuklarımızın sağlığı hususunda ailelerin endişelerinin makul karşılanması uygun olmuştur. Ancak vaka sayısının düşük ve risklerin yönetilebilir olduğu il, ilçe ve köylerde (İl pandemi kurullarının kararıyla) birinci sınıfların yüz yüze eğitimi konusunda ailelerin tercihine bırakılması hususu yeniden değerlendirilebilir. öte yandan, 21 Eylül'de başlayacak yüz yüze eğitimin beş gün mü olacağı, günde kaç saat ders işleneceği, sınıf mevcutlarının nasıl düzenleneceği gibi hususlarda MEB'in ivedilikle planlamalarını yaparak kamuoyuna açıklaması gerekmektedir. çünkü biliyoruz ki, özellikle çalışan aileler, çocuklarının eğitimine göre tedbir geliştirmek durumundadırlar” (BSHA – Bilim ve Sağlık Haber Ajansı)

Kaynak: BSHA

YORUMLAR 0
5 + 5 =Bakan Kasapoğlu öğrencilere müjdeyi verdi

Bakan Kasapoğlu öğrencilere müjdeyi verdi

“öğretmenlerin Ek Ders ödemelerinde Karışıklık Var”

“öğretmenlerin Ek Ders ödemelerinde Karışıklık Var”

2020 Yılında 390 Bilişim öğretmeni Atandı !

2020 Yılında 390 Bilişim öğretmeni Atandı !

REKLAM
Öğretmenlik Meslek Kanunu Hayat Bulsun

Öğretmenlik Meslek Kanunu Hayat Bulsun

Türk Eğitim Sen Başkanı Geylan : “Veliler Maske, Mesafe Kurallarına Uymadı”

Türk Eğitim Sen Başkanı Geylan : “Veliler Maske, Mesafe Kurallarına Uymadı”

Öğretmenlerden Uzaktan Eğitim Uyarısı

Öğretmenlerden Uzaktan Eğitim Uyarısı

Foto Galeri Video Galeri Son Dakika Oyun Oyna Nöbetçi Eczaneler Fikstür Spor Teknoloji Biyografi

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.

Son Yeni Haber

İstanbul / Türkiye
0546 285 3790