SON DAKİKA
Anasayfa / Ekonomi / Memur-Sen: “Enflasyonun ezemeyeceği bir maaş istiyoruz”

Memur-Sen: “Enflasyonun ezemeyeceği bir maaş istiyoruz”

13.08.2021 14:15 | Son Güncelleme: 13.08.2021 15:24
Memur-Sen Konfederasyonu 6. Dönem Toplu Sözleşmesi sürecinde kamu işverenin toplamda iki yıl için 23 puanlık artış önermesi üzerine 81 ilde ortak basın açıklaması düzenledi.

Memur-Sen: “Enflasyonun ezemeyeceği bir maaş istiyoruz”

İZMİR (İGFA) - Memur-Sen İzmir İl Temsilciliği sendika binasında düzenlenen basın açıklamasında rakamların beklentileri karşılamadığını vurguladı.

Memur-Sen İzmir İl Temsilcisi Ali Kaya, 'Kamu işvereni maaş ve ücretlere 2022'de %5 + %6, 2023'te %6 + %6 olmak üzere toplamda iki yılda 23 puanlık bir artış önermiş, bunlar dışında somut herhangi bir teklif sunmamıştır. Bu teklif yeterli değildir. Kamu işvereni müzakere başlatacak yeni bir teklif hazırlamalıdır' ifadelerini kullandı.

Emeğimize yaraşır, enflasyonun ezemeyeceği bir maaş istediklerini belirten Kaya, 'Kamu İşvereninden; yardımcı hizmetlerin genel idari hizmetlere geçirilmesi, vergi dilimi, toplu sözleşme ikramiyesinin artırılması, görevde yükselme ve unvan değişikliği, bayram ikramiyesi, özel hizmet tazminatı, toplu sözleşme ikramiyesinin artırılması ve benzeri genele ilişkin tekliflerimize de hizmet kollarına ilişkin tekliflerimize de karşılık gelecek şekilde titizlikle hazırlanmış teklifleri bekliyoruz. Toplu sözleşme bir oldubittiyle değil zaman baskısı olmadan pazarlıkla neticelenmelidir. Bunun için de yeni ve kapsamlı bir teklifin hazırlanarak; 5. Dönem Toplu Sözleşmenin zararlarını tazmin edecek, kayıplarımızı giderecek, memuru enflasyona ezdirmeyecek, emeğimize yaraşır yeni bir teklifin pazarlığa imk?n tanıyacak şekilde Pazartesi gününe kadar sunulmasını istiyoruz' diye konuştu.

Kaynak: İGF Haber Ajansı (İGFA)

YORUMLAR 0
7 + 7 =Faiz kararı sonrası dolar yükseldi!

Faiz kararı sonrası dolar yükseldi!

Merkez Bankası faizi düşürdü!

Merkez Bankası faizi düşürdü!

FED Kararının Ardından Gözler Merkez'de

FED Kararının Ardından Gözler Merkez'de

REKLAM
EİB'de Gıdada Sürdürülebilirlik UR-GE Projesi başlıyor

EİB'de Gıdada Sürdürülebilirlik UR-GE Projesi başlıyor

Doğalgaz stokları alarm veriyor

Doğalgaz stokları alarm veriyor

Fed faiz kararını açıkladı

Fed faiz kararını açıkladı


Video Galeri Foto Galeri Son Dakika Biyografi Siyaset Teknoloji Spor Fikstür Nöbetçi Eczaneler

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.

Son Yeni Haber

İstanbul / Türkiye
info@sonyenihaber.com