Meslek lisesine buğday tohumu desteği

15.11.2022 11:10 | Son Güncelleme: 15.11.2022 12:24
Samsun Büyükşehir Belediyesi atıl durumda bulunan okul arazilerinin işlenerek tarıma kazandırılması ve öğrencilerin tarıma ve toprağa olan ilgilerinin artması amacıyla Bafra ilçesindeki Dedeli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ne 750 kilogram buğday tohumu desteği verdi.

Meslek lisesine buğday tohumu desteği

SAMSUN (İGFA) -Okullara ait Tarım Arazilerinin Etkin Kullanılması Projesi başlatan Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı proje ile hem çocukların ve gençlerin tarıma olan ilgilerini artırıyor hem de atıl durumda bulunan okul arazilerini işlenir duruma getiriyor. Ayrıca proje ile geri dönüşü zor olacak doğa ve çevre tahribatının da önüne geçilmesi planlanıyor.

OKULA 750 KİLOGRAM TOHUM DESTEğİ

Proje kapsamında son olarak destek alan okullardan biri de Bafra ilçesindeki Dedeli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi oldu. önceki yıllarda çilek, aronya ve Trabzon hurması fide ve fidan desteği sağlanan okula son olarak 30 dekar alan için 750 kilogram buğday tohum desteği verildi. Yapılan projeler ve destekler ile öğrencilerin tarıma olan ilgilerinin arttığını ve tarım bilinci oluştuğunu söyleyen Okul Müdürü Vedat Demir, destekler için Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir'e teşekkür etti.

GENçLERİN TOPRAKLA İç İçE OLMASI HEDEFLENİYOR

çocukların tarıma ve toprağa olan ilgilerinin artması için desteklerin devam edeceğini ifade eden Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir ise, 'Okullara ait Tarım Arazilerinin Etkin Kullanılması Projesi ile gününün çoğunu teknolojik aletlerin başında geçiren, toprakla uğraşmayan çocuklarımız için okul ortamını farklılaştırmak ve toprağa dokunmalarını istiyoruz. Sera içinde çeşitli ürünler yetiştiren çocuklarımızın, enerjilerini toprak ile atmalarını, çevreyi koruma, doğayı sevme gibi değerleri özümsemelerini amaçlıyoruz. Büyükşehir Belediyesi olarak tüm projelerimiz ve desteklerimiz ile Samsun'da 7'den 70'e herkes üretsin istiyoruz' diye konuştu.

Tarımsal üretim yapmaktan dolayı heyecanlı olduklarını dile getiren öğrenciler de, toprağa atacakları tohumların gelişim sürecini yakından takip edeceklerini ifade etti.

Kaynak: İGF Haber Ajansı (İGFA)

YORUMLAR 0
1 + 7 =İstanbul'da öğrenciye ulaşım bedava

İstanbul'da öğrenciye ulaşım bedava

ÖSYM: 2022-KPSS'de branş bazında sıralamalar güncellendi

ÖSYM: 2022-KPSS'de branş bazında sıralamalar güncellendi

İzciler Zeytin Park'ta kampa girdi

İzciler Zeytin Park'ta kampa girdi

REKLAM
Kitap Kafe Türkiye'ye örnek olacak

Kitap Kafe Türkiye'ye örnek olacak

BTü'ye önemli ziyaret

BTü'ye önemli ziyaret

Kayseri gençliğinden KAYMEK'e KPSS teşekkürü

Kayseri gençliğinden KAYMEK'e KPSS teşekkürü


Video Galeri Foto Galeri Son Dakika Fikstür Siyaset Teknoloji Spor 1001 oyun Yerel Haberler

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.

Son Yeni Haber
İstanbul / Türkiye
info@sonyenihaber.com