SON DAKİKA
Anasayfa / Siyaset / Milletvekili Aydın zeytin bahçesinden seslendi

Milletvekili Aydın zeytin bahçesinden seslendi

25.08.2021 11:05 | Son Güncelleme: 25.08.2021 12:13
CHP Bursa Milletvekili Erkan Aydın, bu yıl başında Bursa'daki zeytin ağaçlarında yoğun olarak meydana gelen don yanığı ile ilgili üreticilerin zararlarının 8 aydır karşılanmadığını öne sürerek, zararların tazmini konusunda Mudanya'daki zeytin bahçesinden yetkililere seslendi.

Milletvekili Aydın zeytin bahçesinden seslendi

BURSA (İGFA) - Bursa'ya bağlı Mudanya'nın Çepni Mahallesi'nde hafta sonu meydana gelen orman yangını dolayısıyla mahalleye Mudanya Belediye Meclisi Üyesi Aydın Demir ile birlikte 'geçmiş olsun' ziyaretinde bulunan Bursa Milletvekili Erkan Aydın, yangının kısa sürede kontrol altına alınmasını sağlayan ekiplere teşekkür etti. Üretici köylünün Ocak ayında zeytin ağaçlarında yaşanan don dolayısıyla yüzlerce zeytin ağacının don yanığına maruz kaldığını ifade eden Milletvekili Aydın, "Üreticilerimiz zararlarının karşılanacağının sözünü aldılar ancak 8 aydır verilen sözler tutulmadı. Mayıs ayında yetkililer gelerek hasar tespiti yapıp, rapor tuttukları zeytin bahçelerinde, zararların tazminiyle ilgili henüz bir yardım yapılmadı. Bu köyler tarımla, zeytinle, incirle geçinen ve ülke ekonomisine büyük bir katkı veren köyler. Eğer bu zararları karşılanmazsa ileride zeytinciliği sürdürememe ihtimalleri var" diye konuştu. Çepni Mahallesi Muhtarı Göksel Mete ve üreticilerle birlikte zeytin bahçelerindeki durumu yerinde gözlemleyen Milletvekili Aydın, yetkililere seslenerek, bir an önce tespit edilen, raporları tutulan zararların sezon öncesinde karşılanmasını talep etti.

Kaynak: İGF Haber Ajansı (İGFA)

YORUMLAR 0
9 + 9 =Şahin Mengü son yolculuğuna uğurlandı

Şahin Mengü son yolculuğuna uğurlandı

Her bölgeye 12 milletvekili!

Her bölgeye 12 milletvekili!

Siyasetçi Şahin Mengü hayatını kaybetti

Siyasetçi Şahin Mengü hayatını kaybetti

REKLAM
İzmit'te İZGEM'i Akşener'le birlikte açtılar

İzmit'te İZGEM'i Akşener'le birlikte açtılar

İnce: 'Yüzde 50+1 ile Türkiye'yi yönetmeye talibiz'

İnce: 'Yüzde 50+1 ile Türkiye'yi yönetmeye talibiz'

Babacan: 'Ben görüyorum, ya sen?'

Babacan: 'Ben görüyorum, ya sen?'


Video Galeri Foto Galeri Son Dakika Biyografi Siyaset Teknoloji Spor Fikstür Nöbetçi Eczaneler

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.

Son Yeni Haber

İstanbul / Türkiye
info@sonyenihaber.com