SON DAKİKA
Anasayfa / Genel / Mimarlar Odası'nda 'millet bahçesi' istifası

Mimarlar Odası'nda 'millet bahçesi' istifası

2.10.2021 10:00: | Son Güncelleme: 02.10.2021 20:36
Mimarlar Odası Kayseri şube Başkanı Halil çevik, şehrin en ideal yerlerinden birine yapılacak olan yeşil alana Ankara şubesi'nin 'millet bahçesi' olması nedeniyle karşı çıkması üzerine görevinden istifa ettiğini açıkladı.

Mimarlar Odası'nda 'millet bahçesi' istifası

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Mimarlar Odası'nın Kayseri şubesi'nin kuruluşundan itibaren mimarların savunduğu yarışmalara, kamusal alanların projelendirilmesinde en doğruyu en nitelikli projelerin elde edilmesi yöntemine sırf adı ‘millet bahçesi’ olması sebebiyle Ankara şubesi'nin karşı çıktığını dile getiren Mimarlar Odası Kayseri şube Başkanı Halil çevik, 'Bu yarışmaların hepsi Mimarlar Odası genel merkezimizin bilgisi dahilinde ve Mimarlar Odası yarışmalar yönetmeliğine uygun olarak çıkılmış ve sonuçlandırılmıştır. O zaman bu yarışmalara katılmak isteyen üyelerine üye tanıtım belgesi vermeyerek genel merkezimizin kararını hiçe sayan bu şubemiz şimdi ise basın ödülleri adı altında terör örgütünü savunan bir kanalın çalışanına gazetecilik ödülü vermektedir. şimdi daha iyi anlaşılıyor ki bu iki tavırda da bu şubemizin hassasiyetlerinde ne “mimarlık” ne de “ülkemizin geleceği” vardır. Meslek örgütü bilincine uymayan bu başına buyrukluğa genel merkezimizin de gereken tepkiyi gösterip gereğini yapmadığından bugünden itibaren Mimarlar Odası Kayseri şube Başkanlığını bırakıyorum. Bu istifa; & Yaklaşık 75 bin üyesi için hiçbir karşılık beklemeden fedakarca odamız için mücadele eden tüm şubelerin yönetim kurulu üyelerinin emeklerine yapılan bu vurdumduymazlığa tepki olarak bilinmelidir' açıklamasını yaptı.

Kaynak: İGF Haber Ajansı (İGFA)

YORUMLAR 0
5 + 9 =Ünal Mural: 'Neden Kocaeli Kartepe'de 321 dönüm arazi  satılıyor'

Ünal Mural: 'Neden Kocaeli Kartepe'de 321 dönüm arazi satılıyor'

Kocaeli Gölcük'te asfalt çalışması

Kocaeli Gölcük'te asfalt çalışması

Manisa'da Demirci HİS Göleti yapımı

Manisa'da Demirci HİS Göleti yapımı

REKLAM
Manisa Büyükşehir'den sportif 'Hedef' ziyareti

Manisa Büyükşehir'den sportif 'Hedef' ziyareti

Muğla'da 'Sen de Gel Down Kafe'

Muğla'da 'Sen de Gel Down Kafe'

Coşkunöz'ün Let-X İSG programı ISAF'ta görücüye çıktı

Coşkunöz'ün Let-X İSG programı ISAF'ta görücüye çıktı


Video Galeri Foto Galeri Son Dakika Biyografi Siyaset Teknoloji Spor Fikstür Nöbetçi Eczaneler

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.

Son Yeni Haber

İstanbul / Türkiye
info@sonyenihaber.com