SON DAKİKA
Anasayfa / Gündem / Mucize Yaşam

Mucize Yaşam

9.09.2020 12:30: | Son Güncelleme: 9.09.2020 15:54:
Kalp krizi geçirdikten sonra iki ay hayatta kalmayı başaran Sefer Ayvaz (55), geçirdiği kalp ameliyatının ardından sağlığına kavuştu. pBir kurumda özel

Mucize Yaşam

Kalp krizi geçirdikten sonra iki ay hayatta kalmayı başaran Sefer Ayvaz (55), geçirdiği kalp ameliyatının ardından sağlığına kavuştu.

Bir kurumda özel güvenlik görevlisi olarak çalışan Sefer Ayvaz, iki ay önce göğüs ağrısı çekmeye başladı. Göğüs ağrısını önemsemeyen Ayvaz, çalışmaya devam etti. Eylül ayı başında şikayetleri artmaya başlayan Ayvaz, bir doktorun yönlendirmesiyle özel Era Radyoloji Merkezi'nde 'kalp MR filmi çektirdi. MR filmi neticesinde hastanın aslında iki ay önce kalp krizi geçirdiği anlaşıldı. Merkezde görevli radyoloji uzmanları, 'Hastanın geçirdiği kalp krizinin kalbin sol tarafını ciddi şekilde etkilediğini gördük. Kalp krizine bağlı olarak kalpte anevrizma dediğimiz bir baloncuk oluşmuştu. Kalp krizine bağlı olarak kalp dokusunun da ileri derecede inceldiğini ve yırtılmak üzere olduğunu tespit ettik. Hayati riski yüksek olan hasta tarafımızca, kalp krizine bağlı anevrizma oluşumu ve kalp kası dokusunda yırtılmaya yol açabilecek kas zayıflığı tanısıyla üçüncü basamak bir hastaneye yönlendirildi' şeklinde konuştu.

YAşAMAM MUCİZE

Gerçekleştirilen başarılı kalp ameliyatında hastanın anevrizması ve pıhtı oluşan alanı temizlenirken, anevrizma gelişen bölgeye yama yapıldı. Ameliyatından ardından yeni bir hayata 'merhaba' diyen Ayvaz, 'Doktorlar yaşamamın mucize olduğunu söylediler. Kalp krizi geçirdiğimi iki ay boyunca hiç anlamadım. Kalbimde oluşan pıhtı benim hayatta kalmama vesile olmuş. Hastalığıma tanı koyan ve beni tedavi eden doktorlarıma minnettarım' diye konuştu.? (BSHA – Bilim ve Sağlık Haber Ajansı)

Kaynak: BSHA

YORUMLAR 0
2 + 5 =Akşener; Uzay Programının içinde Yap-İşlet-Devret modeli var

Akşener; Uzay Programının içinde Yap-İşlet-Devret modeli var

Erdoğan, Türkiye'nin uzay programını açıkladı

Erdoğan, Türkiye'nin uzay programını açıkladı

Mecidiyeköy meydanı yenileniyor

Mecidiyeköy meydanı yenileniyor

REKLAM
Sivas'da deprem

Sivas'da deprem

Yerli parmak izi tanıma sisteminde son aşamaya gelindi

Yerli parmak izi tanıma sisteminde son aşamaya gelindi

Erdoğan, YöK Anadolu Projesi tanıtım toplantısına katıldı

Erdoğan, YöK Anadolu Projesi tanıtım toplantısına katıldı

Foto Galeri Video Galeri Son Dakika Oyun Oyna Nöbetçi Eczaneler Fikstür Spor Teknoloji Biyografi

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.

Son Yeni Haber

İstanbul / Türkiye
0546 285 3790