SON DAKİKA
Anasayfa / Ekonomi / MüSİAD Bursa'dan Safir Berry'e ziyaret

MüSİAD Bursa'dan Safir Berry'e ziyaret

16.09.2021 11:40 | Son Güncelleme: 16.09.2021 12:11
Bursa'da ve Türkiye'de Blueberry yetiştiriciliğinde öncülerinden olan Safir Berry A.ş sektörün dünya lideri ülke konumuna gelmek için var gücüyle çalışıyor.

MüSİAD Bursa'dan Safir Berry'e ziyaret

BURSA (İGFA) - Safir Berry Tarım Tic. ve San. A.ş, Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Bursa şubesi Başkanı Nihat Alpay ve beraberindeki heyeti misafir etti. Safir Berry A.ş Genel Müdürü Murat Aysan ve Üretim Müdürü Cihan Tozlu’nun eşlik ettiği MÜSİAD Bursa şube Başkanı Nihat Alpay ve beraberindeki heyet, Safir Berry bahçelerini gezdi. Safir Berry A.ş Üretim Müdürü Cihan Tozlu, MUSİAD Bursa heyetine Bursa’daki maviyemişin üretim şeklini, insan sağlığına katkısını ve Türkiye ihracatına katkısını anlattı. Safir Berry A.ş Üretim Müdürü Cihan Tozlu, maviyemişin yatırım maliyetinin yüksek olduğunu belirterek, "Ben bahçelerde, tarlalarda yılların meyvecisiyim. Harcanan emeği bilirim. Bu üretim şekli çok daha kolay. Yatırım yapıyorsun, her şeyin tamamsa gerisi bilgisayardan ayarlanıyor” dedi. Tozlu, “40 yıldır meyvecilik yapıyoruz ve şimdi tüm enerjimizi, bilgi ve birikimimizi maviyemişe yönlendirdik. Çünkü geleceği var, üretim, satış, ihracat imkânımız büyük, çünkü pazar var, pazarda talep var” dedi. MUSİAD Bursa şube Başkanı Nihat Alpay ise, her geçen yıl maviyemiş üretiminin artış gösterdiğini, ülkemizde ve dünyada kısa zamanda tarımsal alanda önde gelen yatırım araçlarından biri olduğunu kaydetti.

Kaynak: İGF Haber Ajansı (İGFA)

YORUMLAR 0
1 + 3 =AR-GE'de uzaktan çalışma 2022 sonuna uzatıldı

AR-GE'de uzaktan çalışma 2022 sonuna uzatıldı

Küresel iflaslar 2022'de yüzde 15 artacak

Küresel iflaslar 2022'de yüzde 15 artacak

Kripto piyasasında sermaye artırımı

Kripto piyasasında sermaye artırımı

REKLAM
TOBB Tarım Meclisi'nden ortak çalışma vurgusu

TOBB Tarım Meclisi'nden ortak çalışma vurgusu

Pandemiye rağmen meyve sebzede milyar dolarlık ihracat

Pandemiye rağmen meyve sebzede milyar dolarlık ihracat

Motorine yeni zam yolda

Motorine yeni zam yolda


Video Galeri Foto Galeri Son Dakika Biyografi Siyaset Teknoloji Spor Fikstür Nöbetçi Eczaneler

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.

Son Yeni Haber

İstanbul / Türkiye
info@sonyenihaber.com