SON DAKİKA
Anasayfa / Eğitim / Öğrencilere telafi sınav imkanı

Öğrencilere telafi sınav imkanı

28.05.2020 12:00 | Son Güncelleme: 28.05.2020 12:11
Yükseköğretim Kurulu'nun(YöK) dijital ortamda yapılacak dönem sonu sınavlarına yönelik üniversitelere gönderdiği ilkeler doğrultusunda kabul edilebilir sebeplerle sınava giremeyen öğrencilere telafi amaçlı çevrimiçi sınav imk?nı verildiğini hatırlatan Prof. Dr. Nuri Kuruoğlu, 'Alınan kararlar yalnızca salgın dönemi ile sınırlı' dedi.

Öğrencilere telafi sınav imkanı

İstanbul Gelişim üniversitesi(İGü), Yükseköğretim Kurulu'nun (YöK), üniversitelerdeki uygulanacak dönem sonu dijital sınavlar için öğrencilere teknik destek sağlanmasından sınav güvenliğine kadar uygulanacak ilkeleri belirleyerek, üniversitelere gönderdiğini duyurdu. Buna göre, kabul edilebilir sebeplerle sınava giremeyen öğrencilerin mağduriyet yaşamaması için telafi amaçlı çevrimiçi sınav imk?nı verileceğinin ilkelerde yer aldığı İGü tarafından hatırlatıldı.

'KARARLAR SALGIN DÖNEMİ İLE SINIRLI'

Konu hakkında konuşan İstanbul Gelişim üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Nuri Kuruoğlu, 'YöK öğrencilerinin sesini duydu ve üniversitelere gönderdiği yazıda sınavların ilkelerini belirledi. Alınan kararlar yalnızca salgın dönemi ile sınırlı. Ayrıca üniversitelerde dijital ortamlardaki sınav sürecinin aksamadan yürütülmesi için öğrencilerin teknik ve idari destek alabileceği yapılanmalar oluşturuluyor. Kabul edilebilir sebeplerle sınava giremeyen öğrencilere telafi amaçlı çevrimiçi sınav imk?nı veriliyor' dedi.

'GEREKLİ TÜM TEDBİRLER ALINACAK'

Teknik problemler yaşayan öğrencilerin sınavı tamamlamaları için gerekli prosedürler belirlendiğini ifade eden Kuruoğlu, 'çevrim içi değerlendirmelerde, sınavın türüne uygun olarak öğrencilere yeterli süre verilecek. Dezavantajlı, engelli öğrencilerin sınavlarının dijital ortamda sağlıklı bir şekilde yürütülebilmesi için gerekli bütün tedbirler alınacak' diye konuştu.

Kaynak: DHA

YORUMLAR 0
4 + 7 =Bakan Kasapoğlu öğrencilere müjdeyi verdi

Bakan Kasapoğlu öğrencilere müjdeyi verdi

“öğretmenlerin Ek Ders ödemelerinde Karışıklık Var”

“öğretmenlerin Ek Ders ödemelerinde Karışıklık Var”

2020 Yılında 390 Bilişim öğretmeni Atandı !

2020 Yılında 390 Bilişim öğretmeni Atandı !

REKLAM
Öğretmenlik Meslek Kanunu Hayat Bulsun

Öğretmenlik Meslek Kanunu Hayat Bulsun

Türk Eğitim Sen Başkanı Geylan : “Veliler Maske, Mesafe Kurallarına Uymadı”

Türk Eğitim Sen Başkanı Geylan : “Veliler Maske, Mesafe Kurallarına Uymadı”

Öğretmenlerden Uzaktan Eğitim Uyarısı

Öğretmenlerden Uzaktan Eğitim Uyarısı

Foto Galeri Video Galeri Son Dakika Oyun Oyna Nöbetçi Eczaneler Fikstür Spor Teknoloji Biyografi

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.

Son Yeni Haber

İstanbul / Türkiye
0546 285 3790