SON DAKİKA
Anasayfa / Genel / Okul Destek Projesi ile ailelere online rehberlik

Okul Destek Projesi ile ailelere online rehberlik

13.12.2020 11:30 | Son Güncelleme: 13.12.2020 13:32
Aile, çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Sosyal ve Ekonomik Destek (SED) hizmeti kapsamında başlattığı Okul Destek Projesine bir yenilik daha getirdi.

Okul Destek Projesi ile ailelere online rehberlik

Bakanlık, il müdürlüklerinde Okul Destek Projesi kapsamında desteklenecek çocukların takip edileceği bir online danışmanlık hattı kuruyor.

Bakanlığın SED hizmetinden yararlanan ihtiyaç sahibi ailelerde farkındalık oluşturmak ve çocuklara okul dışı zamanlarını verimli kullanabilecekleri imk?nlar sunmak amacıyla hayata geçirilen Okul Destek Projesi, pandemi sürecinde alınan tedbirler gözetilerek evlerde aileler gözetiminde devam ediyor.

Ailelere online danışmanlık hattı

Bakanlık, salgın nedeniyle okullarına uzaktan devam eden öğrenciler için evlerde devam ettirilen Okul Destek Projesinin etkinliğinin arttırılması için yeni bir çalışmayı hayata geçirdi. Bu kapsamda, il müdürlüklerinde Okul Destek Projesi kapsamında desteklenecek çocukların takip edileceği bir online danışmanlık hattı kuruyor.

İlk uygulama Sivas'ta

Uygulama ilk olarak Sivas'ta başladı. Sivas Aile çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından oluşturulan WhatsApp danışmanlık hattı İle Okul Destek Projesinden faydalanan çocukların ve ailelerinin soruları, varsa talepleri, uzmanlar tarafından online olarak alınarak, rehberlik yapılıyor. Söz konusu hat üzerinden yapılacak danışmanlık hizmetinin diğer illerde de uygulanmasına yönelik çalışmalar devam ediyor.

16.340 çocuk faydalandı

öte yandan, SED hizmetinden yararlanan 5 ve 8. sınıf aralığında okuyan çocukların akademik, sosyal, kültürel ve sportif etkinliklerle desteklendiği Okul Destek Projesinden 2020 Ekim ayı verilerine göre toplam 16.340 çocuk faydalandı.

Ayrıca, 2019 Ocak-Aralık aylarında yaklaşık 3 bin 600 sosyal, kültürel, bilişsel ve sportif etkinlik düzenlenirken; 2020 yılında pandemi süreciyle birlikte yapılan etkinlikler azalsa da, gerekli tedbirler alınarak toplam 616 etkinlik gerçekleşti.

Hibya Haber Ajansı

YORUMLAR 0
7 + 1 =Bakan Koca, Bilim Kurulu toplantısı ardında açıklama yaptı

Bakan Koca, Bilim Kurulu toplantısı ardında açıklama yaptı

TSPB Araştırma Raporları Standartlarını belirledi

TSPB Araştırma Raporları Standartlarını belirledi

Hamsi avının serbest olduğu alan genişletildi

Hamsi avının serbest olduğu alan genişletildi

REKLAM
İSKİ, içme suyu havzalarını ağaçlandırıyor

İSKİ, içme suyu havzalarını ağaçlandırıyor

Avukatlar risk altında

Avukatlar risk altında

Adalet ve Demokrasi kalıcı, özlemimiz sonsuz

Adalet ve Demokrasi kalıcı, özlemimiz sonsuz

Foto Galeri Video Galeri Son Dakika Oyun Oyna Nöbetçi Eczaneler Fikstür Spor Teknoloji Biyografi

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.

Son Yeni Haber

İstanbul / Türkiye
0546 285 3790