SON DAKİKA
Anasayfa / Gündem / Orman gönüllüsünde hedef 100 bin gönüllü

Orman gönüllüsünde hedef 100 bin gönüllü

15.10.2021 16:27 | Son Güncelleme: 15.10.2021 16:28
Orman Genel Müdürü Bekir Karacabey, 14 bin olan orman yangını söndürme gönüllü sayısını 2022 yılı Mayıs ayına kadar 100 bine çıkarmayı hedeflediklerini söyledi.

Orman gönüllüsünde hedef 100 bin gönüllü

ANKARA (İGFA) - Orman Genel Müdürlüğü koordinasyonunda Ankara Kızılcahamam’da düzenlenen 'Küresel Isınma ve İklim Değişikliği Sürecinde Orman Yangınları çalıştayı' düzenlendi.

Çalıştayın kapanışında konuşan Orman Genel Müdürü Bekir Karacabey, yaz ayında yaşanan orman yangınları sürecinde bir yandan yangınları kontrol altına almaya çalışırken aynı zamanda kamuoyunda oluşan bilgi kirliliği ve manipülasyonla da mücadele etmek zorunda kaldıklarını dikkati çekerek, toplumun ormanlara bakışı ve ormanlar konusundaki hassasiyetinin takdire şayan olduğunu söyledi.&

çalıştayın önemli başlıklarından birinin kamuoyunu doğru bilgilendirme olduğunu belirten Genel Müdür Karacabey, “çalıştay neticesinde alınan kararlardan biri de ormancılığın ve yangın afetlerinin vatandaşımıza en doğru ve en anlaşılır şekilde anlatılması oldu. ümit ediyoruz ki önümüzdeki dönemde teşkilatımızın faaliyetlerini ve yangınlar sürecindeki iletişimimizi vatandaşlarımıza çok daha etkili bir biçimde anlatacağız' dedi.

Ayrıca dünyada sıcaklık rekorlarının kırıldığı 2021 yılında tüm olumsuz koşullara rağmen orman yangınlarıyla mücadelede Akdeniz ülkeleri arasında en başarılı konumda olduklarını ifade eden Karacabey, Tarım ve Orman Bakanlığı olarak yangınla mücadelede görev alan 14 bin gönüllü sayısını proje kapsamında 2022 yılı Mayıs ayına kadar 100 bine çıkarmayı hedeflediklerinin altını çizdi.

Kaynak: İGF Haber Ajansı (İGFA)

YORUMLAR 0
4 + 5 =ANKET

Hangi takımı tutuyorsunuz?
 Ağrı, Kars ve Erzurum'da Eren Kış-10 Operasyonu

Ağrı, Kars ve Erzurum'da Eren Kış-10 Operasyonu

Eren Kış-9 Operasyonu başladı

Eren Kış-9 Operasyonu başladı

Motorine 44 kuruş indirim!

Motorine 44 kuruş indirim!

REKLAM
Merkez Bankası'nda ayrılık!

Merkez Bankası'nda ayrılık!

Hatay sınırında 7 kişi yakalandı

Hatay sınırında 7 kişi yakalandı

İstanbul'da kuvvetli lodos: 4 ölü, 19 yaralı!

İstanbul'da kuvvetli lodos: 4 ölü, 19 yaralı!


Video Galeri Foto Galeri Son Dakika Biyografi Siyaset Teknoloji Spor Fikstür Nöbetçi Eczaneler

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.

Son Yeni Haber

İstanbul / Türkiye
info@sonyenihaber.com