SON DAKİKA
Anasayfa / Gündem / “Pandemi Mücadelesinde Sağlık çalışanları Giderek Tükeniyor”

“Pandemi Mücadelesinde Sağlık çalışanları Giderek Tükeniyor”

24.08.2020 23:00 | Son Güncelleme: 27.08.2020 15:30
İzmir Tabip Odası Genel Sekreteri Dr. Nuri Seha Yüksel, 'Pandemi mücadelesinde, en önde sağlık hizmeti veren sağlık çalışanlarının yükü giderek artmaktadır.

“Pandemi Mücadelesinde Sağlık çalışanları Giderek Tükeniyor”

İzmir Tabip Odası Genel Sekreteri Dr. Nuri Seha Yüksel, 'Pandemi mücadelesinde, en önde sağlık hizmeti veren sağlık çalışanlarının yükü giderek artmaktadır. Sağlık çalışanlarının giderek tükendiği görülmeli, sağlık çalışanlarının sağlığı ve hakları korunmalıdır' dedi.

Basın açıklaması İzmir Tabip Odası Başkanı Dr. Lütfi çamlı tarafından okundu. Dr. Lütfi çamlı,? Sağlık sisteminin sorunlarının yarattığı sıkıntılara ek olarak çığ gibi büyüyen vaka sayıları ile pandeminin 'virüs yükü' bindirildiğini, İzmir Tabip Odası olarak COVID-19 pandemisinin zayıflatılamadığı ve yaygınlaşma eğiliminin arttığı bu dönemde öncelikli ve ısrarlı talebimiz; hekimlerin ve sağlık çalışanlarının içinde bulunduğu boğucu ortamın görülmesi ve artık nefes alamayacak hale gelip tükendiklerinin farkına varılmasıdır' dedi.? Hekimlerin emeklilik ya da istifa sayısındaki artışlara değinen, 'Kötü yönetim ve her şeyi ben bilirim anlayışının ürünü olan bu tabloların sorumluluğu Sağlık Bakanlığı'ndadır. Aylardır özveriyle çalışan hekimleri emeklilik ya da istifa noktasına getiren, yöneticilerin beceriksiz ve empatiden yoksun, çözüm üretmeyen dayatmaları ve vurdumduymazlıklarıdır. Sağlık Bakanlığı'nı ve ülkeyi yönetenleri yasaklama, kısıtlama ya da cezalandırmayı akıllarına bile getirmeden hekimlerdeki bu sıkışmışlığın ve tükenmişliğin farkına varmaya davet ediyoruz. İzmir Tabip Odası olarak pandeminin ilk günlerinde yaptığımız uyarıyı bir kez daha tekrarlıyoruz: Hekimleri ve sağlık çalışanlarını korumayı başaramaz, maddi ve manevi desteği sağlayamazsanız, toplumu koruyamazsınız' dedi.

Kaynak: BSHA

YORUMLAR 0
4 + 7 =Akşener; Uzay Programının içinde Yap-İşlet-Devret modeli var

Akşener; Uzay Programının içinde Yap-İşlet-Devret modeli var

Erdoğan, Türkiye'nin uzay programını açıkladı

Erdoğan, Türkiye'nin uzay programını açıkladı

Mecidiyeköy meydanı yenileniyor

Mecidiyeköy meydanı yenileniyor

REKLAM
Sivas'da deprem

Sivas'da deprem

Yerli parmak izi tanıma sisteminde son aşamaya gelindi

Yerli parmak izi tanıma sisteminde son aşamaya gelindi

Erdoğan, YöK Anadolu Projesi tanıtım toplantısına katıldı

Erdoğan, YöK Anadolu Projesi tanıtım toplantısına katıldı

Foto Galeri Video Galeri Son Dakika Oyun Oyna Nöbetçi Eczaneler Fikstür Spor Teknoloji Biyografi

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.

Son Yeni Haber

İstanbul / Türkiye
0546 285 3790