SON DAKİKA
Anasayfa / Teknoloji / Perakendede kar yaratacak teknolojiler

Perakendede kar yaratacak teknolojiler

8.10.2021 14:35: | Son Güncelleme: 08.10.2021 18:04
Son 1 yılda perakende sektörü 100 milyar dolar kayıp verdiği için şirketlerin ciroları bu doğrultuda düşüş yaşadı. Tedarik ve işleyişten kaynaklanan bu kayıpların önüne geçmek için elektronik ürün takip sistemleri geliştirildi.

Perakendede kar yaratacak teknolojiler

BURSA(İGFA)- Doğru bir teknoloji ve kullanım ile perakende sektöründe Akusto Manyetik (AM) ve Radyo Frekans (RF) en çok tercih edilenler arasında. AM sistemler, teknolojik olarak mümkün olan geniş algılama mesafesine sahip, yanlış alarmlara karşı yüksek direnç ve kalkanlamaya karşı daha güçlü bir algılama performansı sağlıyor. RF sistemler ise çeşitli perakende ortamları için uygun fiyatlı anten seçenekleriyle birlikte en küçük kasa alanlarında bile yüksek performans sağlayan etiketlere sahip.

Elektronik ürün Takip çözümleri& Mağaza içi ürün koruması, giriş çıkış ürün algılaması ve personel etkileşimi ile birlikte güvenliliği arttırıp kayıpların önüne geçiyor. Mağaza içindeki konumlandırma ile tüm hareketleri kaydeden teknoloji, yazar kasa, POS cihazı gibi cihazları, video kayıtlarıyla entegre ederek, işlemler esnek ve kolay biçimde incelenebiliyor. İade,iptal işlemleri sırasında olabilecek hataları tespit ediyor.

İç KAYIPLARDA ORANINDA Düşüş

Temassız görüntüleme çözümleri sunan Sensormatic, yüksek caydırıcılık etkisiyle şirketlerde oluşabilecek iç kayıpları ? oranında düşürüyor.Temas etmeden video kamera aracılığıyla vücut ısısını algılıyor, cisimleri tespit ediyor, giysi altındaki materyalleri 3-4 metre uzaktan& algılıyor.& Fiziksel, Biyometrik ve Mobil Geçiş Kontrol Sistemleri güvenlik ve verimliliği bir arada sunuyor.& Uzaktan İzleme çözümü (RVS),& operatörlerin gözden kaçırabileceği tüm detayları yakalıyor ve& proaktif şekilde önlem alınması ya da müdahale edilmesi sağlanıyor.

Sensormatic Pazarlama Direktörü Pelin Yelkencioğlu, kullanılan bu teknolojiler ile işletmelerin ciro kayıplarını 360 derece güvenlik önlemleri ile koruduklarını söyledi.&

&

&

&

Kaynak: İGF Haber Ajansı (İGFA)

YORUMLAR 0
7 + 4 =ANKET

Hangi takımı tutuyorsunuz?
 Sanal dünyada en pahalı satış

Sanal dünyada en pahalı satış

Gerçek ve sanal dünya bir araya geliyor

Gerçek ve sanal dünya bir araya geliyor

AB'den Google'a 2,42 milyar euroluk dev ceza!

AB'den Google'a 2,42 milyar euroluk dev ceza!

REKLAM
WhatsApp için bugün son gün!

WhatsApp için bugün son gün!

Squid Game, Korece diline ilgiyi arttırdı

Squid Game, Korece diline ilgiyi arttırdı

Aşı pasaportu uygulamasında açık bulundu

Aşı pasaportu uygulamasında açık bulundu


Video Galeri Foto Galeri Son Dakika Biyografi Siyaset Teknoloji Spor Fikstür Oyun Skor

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.

Son Yeni Haber

İstanbul / Türkiye
info@sonyenihaber.com