Anasayfa / Genel / Rifat Hisarcıklıoğlu'ndan girişimcilik dersi

Rifat Hisarcıklıoğlu'ndan girişimcilik dersi

9.10.2021 08:10: | Son Güncelleme: 09.10.2021 08:29
TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, TOBB ETü öğrencileriyle 'girişimcilik ve liderlik' dersinde buluştu. Hisarcıklıoğlu zenginliğin anahtarının girişimcilik olduğuna vurgu yaparken, 'Devir sermaye değil, akıl devri. Girişimci olmak için hayal kurmak, hedef koymak ve çok çalışmak gerekiyor. Dünyanın en değerli arazisi cep telefonunun ekranı. Bütün dünya bu ekranda' dedi.

Rifat Hisarcıklıoğlu'ndan girişimcilik dersi

ANKARA (İGFA) -Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı ve TOBB ETü Mütevelli Heyet Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, 2021-2022 Eğitim öğretim Yılı “Girişimcilik ve Liderlik” dersinde, TOBB ETü öğrencileriyle girişimcilik ve başarılı olmanın yolları konusunda görüşlerini paylaştı.?

ülkelerin zenginliğinin insanların zenginliğinden geçtiğini belirten Rifat Hisarcıklıoğlu, “Doğalgaz ve petrol devletleri zengin eder. Milletlerin zenginliği girişimcilikle olur. Almanya ve Japonya örneğini unutmayın. Dünya Savaşı’nda yerle bir olan bu ülkeler girişimcileri sayesinde ayağa kalktı ve dünyanın en büyük güçleri arasına girdiler” diye konuştu.

Girişimciliğin olduğu yerde rekabet ve kalitenin olacağına işaret eden Hisarcıklıoğlu, “Artık sermaye değil fikirler önemli. Dünyanın en değerli arazisi cep telefonunun ekranı. önemli olan bu değerli arazide yer kapabilmektir. Bütün dünya bu ekranda” dedi. Hisarcıklıoğlu TOBB ETü mezunu 900 öğrencinin bugün kendi işini kurmuş olduğuna dikkat çekerek bu tablodan da gurur duyduğunu kaydetti.

-Girişimcilik hayal kurmakla başlar

En çok övündüğü projenin TOBB ETü’nün kurulması olduğunu vurgulayan Hisarcıklıoğlu, “Bakın sadece son başarımızı örnek vereyim. Amerika Uzay ve Havacılık Enstitüsü tarafından düzenlenen yarışmada TOBB ETü öğrencilerimiz dünya birincisi oldu” dedi.

Hisarcıklıoğlu girişimciliğin şifrelerini öğrencilerle paylaşırken işin hayal kurmakla başladığını anlattı. Ardından bu hayaller içinden hedef belirlemek gerektiğini vurgulayan TOBB Başkanı ardından da çok çalışmanın geldiğini ifade etti. Hisarcıklıoğlu şöyle konuştu: “Marka yapmak için yola çıkın.Marka olduğunuzda hem itibarınız hem de kazancınız artar. Sonra iyi bir takım kurun. Ben Kayseriliyim ama akla verdiğim paraya hiç üzülmedim. Ortaklık kültürünü benimseyin. Unutmayın kuş alayıyla uçar. Ayrıca yenilikçi olmalıyız. Biz ‘icat çıkarma’ diye yetiştirildik ama siz eski köye yeni adet getirin. Asla başarısızlıktan korkmayın ve kendi ilkelerinizi belirleyin. Konfor alanınızdan çıkın. Yaşınızın bir önemi yok rahata teslim oluyorsanız yaşlısınız. Yaptığınız her işte, bulunduğunuz her ortamda vicdanlı ve adaletli olun. Güçlünün haklı olduğu değil, haklının güçlü olduğu bir dünya için çalışın. Ve dürüst olun. çünkü işin hilesi dürüstlüktür. Ve sakın hayatı ıskalamayın. Seyahat edin, yeni kültürler tanıyın. Okumaktan, araştırmaktan hiç vazgeçmeyin. Başkasının değil, kendi hikâyenizin kahramanı olun.”

Kaynak: İGF Haber Ajansı (İGFA)

YORUMLAR 0
7 + 4 =Ünal Mural: 'Neden Kocaeli Kartepe'de 321 dönüm arazi  satılıyor'

Ünal Mural: 'Neden Kocaeli Kartepe'de 321 dönüm arazi satılıyor'

Kocaeli Gölcük'te asfalt çalışması

Kocaeli Gölcük'te asfalt çalışması

Manisa'da Demirci HİS Göleti yapımı

Manisa'da Demirci HİS Göleti yapımı

REKLAM
Manisa Büyükşehir'den sportif 'Hedef' ziyareti

Manisa Büyükşehir'den sportif 'Hedef' ziyareti

Muğla'da 'Sen de Gel Down Kafe'

Muğla'da 'Sen de Gel Down Kafe'

Coşkunöz'ün Let-X İSG programı ISAF'ta görücüye çıktı

Coşkunöz'ün Let-X İSG programı ISAF'ta görücüye çıktı


Video Galeri Foto Galeri Son Dakika Biyografi Siyaset Teknoloji Spor Fikstür Nöbetçi Eczaneler

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.

Son Yeni Haber

İstanbul / Türkiye
info@sonyenihaber.com