SON DAKİKA
Anasayfa / Gündem / ‘Sağlık çalışanları Zorbalıkla Mücadele Edemez’

‘Sağlık çalışanları Zorbalıkla Mücadele Edemez’

25.09.2020 11:30 | Son Güncelleme: 25.09.2020 20:32
Ankara Keçiören Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde şiddete maruz kalan sağlık çalışanlarını ziyaret

‘Sağlık çalışanları Zorbalıkla Mücadele Edemez’

Ankara Keçiören Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde şiddete maruz kalan sağlık çalışanlarını ziyaret eden Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş, “Sağlık çalışanlarımız virüsle mücadele edebilir ama zorbalıkla, şehir eşkiyalarıyla asla mücadele edemez” dedi.

Ankara Keçiören Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne getirilen yaralılardan birinin hayatını kaybettiği haberi üzerine hasta yakınları hastane acilindeki sağlık çalışanlarına saldırdı. Sağlık çalışanları, gözü dönmüş gruptan kendilerini bir bölüme atarak kurtuldu.
Olayın ardından hastaneyi ziyaret eden Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş yaptığı açıklamada, 'Sağlık çalışanları yine kendi canlarını ortaya koyarak mücadele ederken hasta yakınları tarafından canlarından oluyordu. Keçiören Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde yaşanan bu menfur olay aslında tüm sağlık çalışanlarına karşı yapılan şiddetin özeti mahiyetinde. Bu duruma kayıtsız kalmak mümkün değildir' diye konuştu. Yaşanan şiddet olaylarına karşı tüm paydaşların ortak mücadele etmesi gerektiği çağrısında bulunan Durmuş, 'Sağlık çalışanlarını ve sağlık sistemini tehdit eden bu sorun karşısında herkesin ve her kurumun elbirliği ile mücadele etmesi gerekmektedir. Sağlık çalışanları bu durumu hak etmiyor; verilen emeğin, gösterilen fedak?rlığın, yürütülen üstün çabanın karşılığı şiddet olmamalı. Bu nedenle, adli süreçlerde şiddet uygulayanlara ödüllendirir gibi sözde cezalar verilmemeli. Yasalar adaletin tesis edilmesi için vardır. Bu yüzden Nisan ayında çıkarılan Sağlıkta şiddet Yasası tavizsiz ve kati bir şekilde uygulanmak zorunda' ifadelerini kullandı.

'Adli Sürecin Sonuna Kadar Takipçisiyiz'

Yaşanan menfur olaya karşı adli sürece müdahil olacaklarını kaydeden Durmuş, saldırganların en ağır cezayı alması için mücadele edeceklerinin altını çizdi. Durmuş devamında şunları kaydetti: 'Olayın ardından şiddete maruz kalan sağlık çalışanlarımızı ziyaret ederek, geçmiş olsun dileklerimizi ilettik. şiddet sağlık çalışanlarımızın mak?s talihi değildir. Bunun için özellikle bugün çok daha ihtiyaç duyduğumuz sağlık çalışanlarımızın yanında olmalıyız, destek olmalıyız. Sağlık çalışanlarımıza yardımcı olmak her şeyden önce vicdanın gereğidir.' BSHA (Bilim ve Sağlık Haber Ajansı)

Kaynak: BSHA

YORUMLAR 0
9 + 5 =Akşener; Uzay Programının içinde Yap-İşlet-Devret modeli var

Akşener; Uzay Programının içinde Yap-İşlet-Devret modeli var

Erdoğan, Türkiye'nin uzay programını açıkladı

Erdoğan, Türkiye'nin uzay programını açıkladı

Mecidiyeköy meydanı yenileniyor

Mecidiyeköy meydanı yenileniyor

REKLAM
Sivas'da deprem

Sivas'da deprem

Yerli parmak izi tanıma sisteminde son aşamaya gelindi

Yerli parmak izi tanıma sisteminde son aşamaya gelindi

Erdoğan, YöK Anadolu Projesi tanıtım toplantısına katıldı

Erdoğan, YöK Anadolu Projesi tanıtım toplantısına katıldı

Foto Galeri Video Galeri Son Dakika Oyun Oyna Nöbetçi Eczaneler Fikstür Spor Teknoloji Biyografi

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.

Son Yeni Haber

İstanbul / Türkiye
0546 285 3790